مشکلات متداول دستگاه های تهویه مطبوع

مشکلات متداول دستگاه های تهویه مطبوع

مشکلات متداول دستگاه های تهویه مطبوع:

یکی از مشکلات متداول دستگاه‌های تهویه مطبوع، عملکرد ضعیف آنهاست. اگر دستگاه شما روشن است، مطمئن شوید که پنجره و درب‌های خروجی ساختمان بسته است. اگر به دنبال تهیه لیستی از مشکلات معمول دستگاه و در جستجوی رفع عیب دستگاه هستید، ابتدا به صفحه ما با عنوان صرفه‌جویی در مصرف انرژی ۱۰۱ مراجعه نمایید. در این صفحه تمام آنچه باید از نحوه عملکرد و نگهداری سیستم بدانید جمع‌آوری شده است.

بقیه مشکلات متداول در دستگاه‌های تهویه مطبوع بدلیل نصب نادرست، روش‌های تعمیر اشتباه یا ضعیف و نگهداری ناکافی ایجاد می‌شوند. نصب اشتباه یک دستگاه تهویه مطبوع مرکزی می‌تواند منجر به نشتی آب حاصل از تعرق لوله ها در داکت‌ها و یا جریان ضعیف گردش هوا گردد.

 

آبریزی کولرهای اسپیلت

اگر متوجه شدید کولر اسپیلت آنچنان که باید خنک نمی‌کند، احتمالا در مرحله نصب مشکلی وجود داشته که باعث جمع شدن آب در سینی دستگاه شده و آب حاصل از تعرق لوله ها را تخلیه نمیکند. حتما برای تعمیر و تراز کردن اصولی دستگاه از یک تکنسین مجرب کمک بگیرید.

نگهداری نامناسب

در صورتی که فیلترها یا لوله‌های مارپیچی اواپراتور یا کندانسور کثیف شوند، دستگاه تهویه مطبوع شما خوب کار نمی‌کند و کمپرسور و فن‌ها قدرت کافی را جهت گردش هوا نمیتوانند ایجاد کنند.

خرابی کنترل‌های الکتریکی

سنسورها و کنترل‌های کمپرسور و فن ممکن است کهنه و خراب شوند، بویژه زمانیکه دستگاه مرتبا روشن و خاموش می‌شود.  روشن و خاموش کردن متناوب دستگاه زمانی اتفاق می‌افتد که دستگاه برای محیط در نظر گرفته شده، بزرگ باشد. فرسودگی سیم‌ها و کابلها که در بسیاری از سیستم‌ها وجود دارد و همچنین سوکتهای الکتریکی و کنتاکتورها باید در طی مراجعه تکنسین متخصص کنترل شوند.

مشکلات سنسورها

دستگاه‌های تهویه مطبوع یک سنسور ترموستات دارند که در پشت پنل کنترلی قرار دارد و دمای هوایی را که به درون لوله‌های مارپیچی اواپراتور وارد می‌شود را اندازه می‌گیرد. اگر سنسور از جای خود خارج شده باشد، دستگاه تهویه بطور دائم کار می‌کند یا بشدت نامنظم کار خواهد کرد. سنسور باید نزدیک لوله‌های مارپیچ باشد، اما نباید به آنها چسبیده باشد. باید بدقت سنسور را در جای مناسب تنظیم کرده و بوسیله سیم در جای خود ثابت قرار دهید.

مشکلات درین و تخلیه آب

وقتی هوای بیرون مرطوب است، درینها را کنترل کنید تا ببینید مسدود نشده باشند و بدرستی کار می‌کنند. دستگاه‌های تهویه مطبوع در اتاق‌ها ممکن است بدلیل نصب غیر اصولی و ارتفاع نامناسب قرارگیری دستگاه، دریناژ خوبی نداشته باشند.

درج شده در

Leave a Reply

avatar
  تنظیم هشدار برای :  
هشدار برای
دسته بندی ها
آخرین مطالب