مرکز تخصصی تعمیر و سرویس پکیج دیواری

تعمیر و سرویس پکیج دیواری در تهران

تعمیر پکیج و سرویس پکیج

در صورتیکه پکیج گرمایشی شما به هر دلیل درست کار نکند، برای تعمیر پکیج و سرویس پکیج اقدام می‌کنید. ضرورت سرویس پکیج و تعمیر پکیج چه زمانی بهتر است؟ آیا سرویسهای دوره ای پکیج ضرورت دارد؟ آیا در مورد مشکلاتی که برای پکیج دیواری پیش می آید چیزی می دانید؟ آب به خوبی گرم نمی‌شود یا رادیاتورها سرد هستند؟ آیا نگران هزینه تعمیر پکیج و سرویس پکیج خود هستید و قیمت تعمیرات پکیج را نمیدانید؟

شما برای جلوگیری از مشکلات بیشتر برای پکیج تان می‌توانید مشکلات پکیج خود را با یک تعمیرکار پکیج ماهر و متخصص در میان بگذارید. اکنون که شما در حال مطالعه این مطلب پیرامون تعمیر پکیج هستید، بدون شک پکیج شما دچار مشکل یا خرابی شده است که با مراجعه به اینترنت در صدد رفع مشکل پکیج و پیدا کردن تعمیرکار پکیج و سرویسکار پکیج  هستید. مرکز خدمات تیک سرویس اطلاعات کافی در خصوص تعمیر و سرویس پکیج و هر آنچه مورد نیاز شما میباشد را در اختیار شما قرار میدهد.

انواع پکیج گرمایشی

انواع پکیج گرمایشی:

پکیج به دستگاهی گفته می‌شود که در منازل و ادارات جایگزین موتورخانه های قدیمی شده است و وظیفه آن تامین گرمایش منزل و آب گرم ساختمان می باشد. امروزه با توسعه فرهنگ آپارتمان نشینی و برای صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها از سیستم های گرمایشی نوین استفاده می شود. امروزه استفاده از پکیج گرمایشی به دلیل اینکه فضای کمی را اشغال می کند و همچنین دارای ایمنی بالاتری می باشد، رواج بیشتری یافته و جایگزین فوق العاده خوبی برای موتورخانه ها و آبگرمکن های قدیمی شده است . انواع پکیج عبارتند از:

 • پکیج دیواری

پکیج های دیواری پکیجهای گرمایشی هستند که در ابعاد کوچک و معمولا روی دیوار نصب میشوند. پکیج های دیواری نسبت به پکیج های زمینی کاربرد بیشتری دارند و استفاده از آن ها متداول تر است. این پکیج ها با ابعاد حدودی یک دهنه کابینت بر روی دیوار ها نصب می شوند و ابعاد آن ها معمولا به متراژ واحد ساختمانی، موقعیت مکانی واحد ساختمانی و موقعیت جغرافیایی واحد ساختمانی بستگی دارد.

 • پکیج زمینی

پکیج های زمینی معمولا ابعاد سه تا هشت برابر پکجهای دیواری دارند و معمولا با داشتن مخزن آبگرم، مدت زمان بیشتری آب گرم مصرفی را تامین میکنند. پکیج های زمینی همانگونه که از نام آن ها مشخص است، روی زمین نصب شده و به هیچ عنوان از آن ها برای استفاده روی دیوار نمی توان استفاده نمود. ابعاد این پکیج ها معمولا از پکیج های دیواری بیشتر می باشد و معمولا دارای یک مخزن آب گرم یا مخزن کوئل دار می باشد.

تعمیرات پکیج زمینی ساده تر از پکیج های دیواری می باشد و در عین حال زمان بیشتری برای تعمیر آن باید در نظر گرفت. پکیج های زمینی بیشتر در ویلاها و ساختمان هایی با متراژ بالاتر استفاده می گردد.

انواع پکیج دیواری:

پکیج های دیواری بستگی به نوع کاربردی که دارند به چهار دسته های متفاوتی تقسیم می شوند:

 1. نوع مبدل حرارتی

  • پکیج دیواری تک مبدل
  • پکیج دیواری دو مبدل
 2. نوع مخزن دار

  • پکیج دیواری مخزن دار
  • پکیج دیواری بدون مخزن( با مبدل ثانویه )
 3. نوع محفظه ی احتراق

  • پکیج دیواری بدون فن
  • پکیج دیواری فن دار
 4. پکیج چگالشی

پکیج چگالشی

پکیج تک مبدل:

نحوه ی عملکرد پکیج تک مبدل به اینصورت می باشد که هنگام باز کردن آب مصرفی با عبور جریان آب از فلومتردستگاه روشن شده و آب در مسیر گرمایش رادیاتورها قطع میشود و فقط در مسیر آبگرم مصرفی جریان پیدا میکند. این مدل از پکیج ها از مدل های قدیمی و اولیه ی پکیج بوده و بدلیل رسوب گرفتن زیاد مبدل اولیه تقریبا از رده خارج محسوب می شوند. این پکیج ها به دلیل اینکه تنها دارای یک مبدل حرارتی بوده باعث ایجاد رسوب زیادی می شود که رسوب زدایی زیاد آن ممکن است موجب سوراخ شدن آن شود.

پکیج دو مبدله:

در برخی از پکیج ها از دو مبدل جدا از هم استفاده می شود. معمولا در پکیج های دو مبدله یکی از آن ها مبدل اولیه و دیگری مبدل ثانویه میباشد. در مبدل اولیه آب مدار گرمایشی توسط شعله ی مشعل گرم می شود و درمبدل ثانویه آب گرم مصرفی جهت استفاده در روشویی، ظرفشوئی و حمام گرم می شود. در مبدل ثانویه، آبگرم مصرفی به صورت غیر مستقیم توسط جریان آب موجود در مدار گرمایشی در تماس بوده و با مبادله دما، گرم می شود.

پکیج مخزن دار:

این نوع از پکیج ها دارای یک مخزن با ظرفیت های معین، مثلا ۹۰ ، ۱۲۰ ، ۱۵۰ و یا بیشتر هستند. آب در داخل مخزن ذخیره و گرم می شود. یکی از مزیت های پکیج های مخزن دار، نداشتن نوسانات در آبگرم مصرفی می باشد.

پکیج بدون فن:

محل نصب و قرارگیری پکیج های بدون فن در مکان های باز مانند: بالکن و یا تراس می باشد. پکیج های بدون فن برای احتراق نیاز به اکسیژن دارد که این اکسیژن را از محل نصب خود می گیرد و نباید در داخل ساختمان نصب شود. نهایتا دود تولید شده توسط پکیج بدون فن به خارج از محیط و در فضای باز محوطه تخلیه میگردد.

پکیج فن دار:

در پکیج های فن دار نیازی به تامین اکسیژن مورد نیاز از محیط نیست چرا که در این نوع از پکیج ها از دودکش های دو جداره استفاده می شود که یک جداره آن اکسیژن مورد نیاز را به دورن محفظه احتراق برده و از جدار دیگر دود حاصل از احتراق به بیرون و داخل محوطه باز تخلیه میشود.

پکیج چگالشی:

در پکیج چگالشی برای استفاده از گرمای بالای دودکش، از این انرژی گرمایی برای گرم کردن آبی که وارد پکیج می شود استفاده میشود که استفاده از این تکنولوژی باعث بالا بردن راندمان دستگاه و همچنین پائین آوردن مصرف انرژی میگردد. مصرف گاز در پکیج های چگالشی به مراتب پایئن تر از پکیج های معمولی می باشد.

عملکرد پکیج در زمستان و تابستان

در فصل زمستان، وظیفه پکیج گرم کردن آب مصرفی و آب گرم مدار شوفاژ می باشد. در پکیج های دیواری اولویت با تامین آب گرم مصرفی می باشد. زمانی که شیر آب گرم مصرفی را باز می کنید شیر برقی مدار رادیاتور را قطع کرده و تا زمانی که آب گرم مصرفی باز باشد، مدار شوفاژ قطع میباشد. این فرآیند زمانی که شیر آب گرم بسته می شود، آبگرم رادیاتور را وصل می‌کند، در این صورت همیشه آبگرم مصرفی در دسترس خواهد بود.

در فصل تابستان با تنظیم ولوم رادیاتور دستگاه روی تابستان، پکیج زمانی شروع به فعالیت می‌کنند که نیاز به آب گرم باشد و این فرآیند به صورت اتوماتیک انجام می شود یعنی زمانی که شیر آب گرم مصرفی باز است سنسور فلوسوئیچ مشعل را روشن و زمانی که شیر آب گرم بسته باشد به طور اتوماتیک خاموش می شود.

 

تعمیر پکیج شامل چه مراحلی است؟

تعمیر پکیج یکی از انواع خدماتی است که برای دستگاه پکیج ارائه می‌شود. متناسب با مدل پکیج دیواری، حدود ۱۸ تا ۲۰ قطعه در پکیج به کار برده شده است که در تعمیر پکیج، باتوجه به مشکل به وجود آمده این قطعات بررسی می‌شوند. در واقع متناسب با تجربه تعمیرکار پکیج، خرابی پکیج به راحتی توسط او تشخیص داده می‌شود و در زمان کوتاه تری کار تشخیص عیب پکیج و تعمیر آن انجام میپذیرد.

تعمیر پکیج برای انواع برندهای پکیج، به شکلی متفاوت روی می‌دهد. به عنوان مثال تعمیر پکیج ایران رادیاتور متفاوت از تعمیر پکیج دیواری یونیکال است. یک تعمیرکار پکیج حرفه‌ای، بر تعمیر پکیج اکثر برندها مسلط است و با خیالی آسوده می‌توانید تعمیر پکیج خودتان را به او بسپارید.

 • ابتدا متناسب با توضیحات شما در خصوص ایراد پکیج، حدود ۵۰ درصد عیب پکیج مشخص میشود.
 • با مراجعه به محل نصب پکیج، و بررسی دستگاه عیب دستگاه مشخص و قطعه معیوب شناسایی میشود.
 • در صورتی که نیاز به تعویض قطعه باشد، قطعه پکیج تعویض و عیب برطرف میگردد.
 • اگر نیاز به سرویس پکیج باشد، سرویس پکیج توسط تکنسین انجام میشود.
 • اگر دستگاه پکیج و سیستم رادیاتورها و شوفاژ آبریزی داشته باشد، توسط تعمیرکار پکیج آبریزی رفع میگردد.
 • نهایتا پس از تعمیر پکیج و تست کامل، دستگاه به مشتری تحویل میگردد.

سرویس پکیج شامل چه مراحلی است؟

سرویس پکیج شامل خدمات متفاوتی می‌شود. پیشنهاد میشود سرویس پکیج در فواصل زمانی شش ماهه انجام شود (در ابتدای فصل بهار و پاییز). سرویس پکیج با فواصل زمانی مشخص، موجب کاهش احتمال نیاز شما به تعمیر پکیج می‌شود. این امر موجب کاهش آسیب‌های وارده به پکیج می‌شود. بد نیست بدانید که سرویس پکیج برندهای مختلف با هم تفاوتی ندارند. مراحل سرویس پکیج بشرح ذیل است:

 • باز کردن قاب دستگاه پکیج
 • باز کردن کلیه قطعات پکیج
 • تمیز کردن قسمت فن و بلوور پکیج و کنترل پرشر سوئیچ هوا و شلنگ های ارتباطی
 • اسیدشویی مبدل اولیه و ثانویه پکیج
 • شستشوی کلیه بلوک های چپ و راست پکیج
 • شستشو و کنترل پمپ سیرکولاتور پکیج
 • کنترل اهم کلیه ان تی سی ها و پرشر سوئیج آب و قطعات کنترلی
 • تمیز کردن محفظه احتراق و جرقه زن ها
 • کنترل کامل دودکش و رفع هرگونه گرفتگی و نشتی در دودکش پکیج
 • تنظیم شیر گاز و شعله بلند و کوتاه پکیج
 • بستن و مونتاژ کامل پکیج و تست نهایی پکیج

سرویس پکیج تعمیر پکیج تیک سرویس

سوالات متداول درباره تعمیر پکیج:

گاهی اوقات قبل از اینکه برای تعمیر پکیج و یا سرویس پکیج نیاز به سفار