معرفی انواع هیتر صنعتی و کارگاهی انرژی

تاریخچه شرکت انرژی و محصولات شرکت انرژی

انواع هیتر های گرمایشی انرژی

دلایل انتخاب هیتر گازی انرژی

تاریخچه شرکت انرژی و محصولات شرکت انرژی

شرکت انرژی از معتبرترین و قدیمی ترین تولیدکنندگان دستگاه های سرمایشی و گرمایشی در ایران می باشد که با داشتن سابقه طولانی در ساخت کولر آبی ، هیتر برقی، هیتر گازی، هیتر تابشی، هیتر نفتی، کوره هوای گرم، بخاری کارگاهی، بهارساز و … همواره توانسته است که نیاز مشتریان را به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت برآورده کند.

هیتر های انرژی یکی از بهترین دستگاه های گرمایشی برای گرم کردن سالن های بزرگ صنعتی، رستوران ها، مساجد، ساختمان های اداری و … می باشد.

در ادامه با محصولات گرمایشی انرژی و انواع هیتر های برقی، گازی، نفتی، بهارساز، کوره های هوای گرم و … آشنا می شویم.

هیتر های گازی انرژی:

هیتر های گازی انرژی در مدل های GH 0640 ، GH 0641، GH 0625 ، GH 0825 ، GH 0618 ، GH 0660 تولید می شوند.

هیتر گازی ۶۴۰ انرژی برای فضاهای صنعتی و تجاری مناسب می‌باشد. هیتر گازی ۶۴۰ انرژی برای فضاهایی بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ مترمکعب مناسب است. بخاری گازسوز ۶۴۰ انرژی دارای فن آکسیال با راندمان بالا و صدای کم هنگام کارکرد که ساخت کمپانی ebm کشور آلمان است می باشد. هیتر ۶۴۰ انرژی دارای مشعل اتمسفریک می‌باشد که دارای رانمان حرارتی ۸۳ درصد می باشد.

هیتر گازی GH 0641 دو ظرفیتی انرژی دارای قدرت حرارتی ۲۵۰۰۰ الی ۴۵۰۰۰ کیلو کالری می باشد. این هیتر با استفاده از فن آکسیال پشت دستگاه قابلیت گرم کردن ۴۰۰ الی ۹۰۰ متر مکعب را دارا می باشد. هیتر گازی انرژی قابل استفاده در مراکز بزرگ مانند فضاهای صنعتی، فروشگاه، باشگاه ورزشی و غیره می باشد.

 

هیتر گازی GH 0625 انرژی که برای فضایی با حجم ۴۰۰ تا ۷۰۰ متر مکعب مناسب می باشد و با استفاده از انرژی گاز و پرتاب هوا توسط فن اکسیال، محیط های بزرگ با توان ۲۵۰۰۰ کیلوکالری برساعت را گرم می کند. بخاری گازی فن دار انرژی دارای فن آلمانی ebm می باشد که دارای صدای فن کم می باشد.

مدل GH 0625 فن آلمان، برای گرم کردن سالن های ورزشی، اماکن عمومی، سوله ها و کارخانجات مناسب ترین گزینه می باشد. برای مناطقی که گاز کشی شهری انجام‌نشده است، هیتر گازی ۶۲۵ انرژی مدل گاز مایع قابل‌استفاده است.  هیتر گازی GH 0625 انرژی نیاز به کانال‌کشی ندارد و به‌صورت یونیت حرارتی بر روی پایه استاندارد نصب می‌گردد. استفاده از هیتر GH 0625 انرژی در واحدهای مسکونی ممنوع می‌باشد.

هیتر گازی انرژی مدل GH 0825، محصول جدید انرژی به منظور گرمایش فضاهای مسکونی از قبیل خانه ها و ویلا ها می باشد. مزیت بخاری GH 0825 انرژی نسبت به سایر بخاری های خانگی، داشتن فن و افزایش انتقال حرارت به کمک انتقال حرارت جابجایی اجباری می باشد.

هیتر گازی انرژی مدل GH 0618، محصول جدید انرژی به منظور گرمایش فضاهای مسکونی از قبیل خانه ها و ویلا ها می باشد. مزیت بخاری GH 0618 انرژی نسبت به سایر بخاری های خانگی، داشتن فن و افزایش انتقال حرارت به کمک انتقال حرارت جابجایی اجباری می باشد.

این هیتر برای گرمایش مکان هایی مانند ساختمان های تجاری ,مسکونی, کارگاه ,رستوران, باشگاه ورزشی, بانک, مدرسه و مساجد مناسب این دستگاه دارای فن سانتریفوژ کم صدا, راندمان بالا , بدون تسمه و پولی و از نوع گردش مستقیم می باشد که این سبب افزایش عمر کارکرد فن دستگاه می شود.

نوع سوخت هیتر گازی ۶۶۰ انرژی گاز طبیعی(NG), توان حرارتی وروردی ۲۵۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ کیلو کالری در ساعت , مصرف سوخت آن ۲.۷ تا ۴.۸ متر مکعب در ساعت می باشد.

این هیتر گازی می تواند گرمایش فضایی به حجم ۴۰۰ تا ۹۰۰ متر مکعب فراهم سازد. 

هیتر گازی ۶۶۰ انرژی (GH 0660) همچنین دارای کنترل ترموستاتیک، مصرف سوخت سالیانه کمتر, ایمنی بالا, ترموستات کنترل فن و ترموستات حدی و شیر کنترل گاز دو مرحله ای(ساخت SIT ایتالیا) می باشد.

هیتر های تابشی انرژی:

هیتر های تابشی انرژی در دو مدل GR 0100،  GR 0200 تولید می شوند.

هیتر تابشی GR 0100 انرژی یک از بهترین راهکارهای گرمایشی جهت نصب در سوله کارخانجات، تعمیرگاه، انبار، سالن‌های بارگیری، خشک کن صنعتی و ایستگاه آتش نشانی است. در فضاهایی که اتلاف حرارتی بالایی دارند، عملا استفاده از تجهیزاتی که بر پایه هوای گرم عمل می‌کنند به هیج وجه به صرفه و کارآمد نیست.

هیتر تابشی GR 0100 انرژی می‌تواند بصورت آویز از سقف توسط زنجیر و یا پروفیل و یا دیواری نصب گردد. زوایای نصب می تواند بصورت افقی و یا حداکثر با زاویه ۳۰ درجه باشد. این هیتر می‌تواند به صورت موضعی و در کمتر از ۳۰ ثانیه، با دستیابی به حداکثر دمای کارکرد، احساس گرما در مساحتی حدود ۱۱۰ متر مربع را در کمتر از ۲ دقیقه ایجاد کند.

هیتر تابشی GR 0200 انرژی یک از بهترین راهکارهای گرمایشی جهت نصب در سوله کارخانجات، تعمیرگاه، انبار، سالن‌های بارگیری، خشک کن صنعتی و ایستگاه آتش نشانی است. در فضاهایی که اتلاف حرارتی بالایی دارند، عملا استفاده از تجهیزاتی که بر پایه هوای گرم عمل می‌کنند به هیج وجه به صرفه و کارآمد نیست.

هیتر تابشی GR 0200 انرژی می‌تواند بصورت آویز از سقف توسط زنجیر و یا پروفیل و یا دیواری نصب گردد. زوایای نصب می تواند بصورت افقی و یا حداکثر با زاویه ۳۰ درجه باشد. این هیتر می‌تواند به صورت موضعی و در کمتر از ۳۰ ثانیه، با دستیابی به حداکثر دمای کارکرد، احساس گرما در مساحتی حدود ۱۵۰ متر مربع را در کمتر از ۲ دقیقه ایجاد کند.

هیتر های برقی انرژی:

هیتر های برقی انرژی در دو مدل EH 0045 ، EH 0150  تولید می شوند.

هیتر برقی فن دار انرژی مدل EH 0045، از نوع تک فاز بوده و دارای قدرت هوادهی ۵۰۰ مترمکعب در ساعت می باشد.
هیتر های برقی فن دار انرژی مدل EH 0045 می توانند گرمای حجمی به حدود ۷۰ متر مکعب را تامین کنند.

هیتر برقی سه فاز انرژی مدل EH0150 با دارا بودن ظرفیت هوادهی ۱۳۰۰ متر مکعب در ساعت برای مکان هایی مثل سالن های ورزشی، گلخانه ها و کارگاه های صنعتی قابل استفاده می باشد.
هیتر برقی انرژی مدل EH0150 می تواند گرمایش مساحت ۲۸۰ مترمکعب را تأمین کند.

هیتر برقی فن‌دار انرژی EH0150 سه فاز در داخل محیط نصب می‌شود و برای مکان هایی با کاربری ویلا، پارکینگ، کارگاه، انبار، گرمایش موضعی، کیوسک، اتاق نگهبانی و به‌عنوان خشک‌کن در ساختمان‌های درحال ساخت با ارتفاع سقف تا حداکثر ۳ متر قابل استفاده می باشد. قابلیت تنظیم توان حرارتی در سه مرحله به میزان ۵، ۱۰ و ۱۵ کیلووات را دارد. همچنین کنترل خودکار دما از طریق ترموستات داخلی صورت می‌پذیرد.

کوره هوای گرم انرژی:

کوره های هوای گرم گازی انرژی شامل مدل های GF 0760، GF 1560 ، GF3060 می باشد.

کوره هوای گرم انرژی  دارای ظرفیت حرارتی۵۰۰۰۰ کیلو کالری بر ساعت می باشد. این محصول می تواند فضایی معادل ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ متر مکعب را گرم کند. محفظه احتراق کوره هوای گرم گازی انرژی مدل ۷۶۰ از جنس استنلس استیل همراه با مشعل اجبارى می باشد. کوره های فوق مجهز به کنترل ترموستاتیک با مصرف سوخت کمتر می باشند.

همچنین ترموستات کنترل حد دمای سیستم در جهت جلوگیرى از افزایش دماى مبدل حرارتى کوره های هوای گرم تعبیه گردیده است. کوره هوای گرم گازی انرژی مدل ۷۶۰ در صورت نصب در خارج از سالن برای مرغداری ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف گاز کوره هوای گرم گازی انرژی مدل ۷۶۰ شرکت انرژی معادل ۵/۳ متر مکعب در ساعت می باشد.

کوره هوای گرم گازی انرژی مدل ۱۵۶۰ با راندمان بالای ۸۰% مناسب گرمایش سالن ها، نمایشگاه ها، بانک ها، کارخانه ها با امکان نصب در داخل یا خارج سالن و همراه با کنترل اتوماتیک دما قابل استفاده می باشد.جنس محفظه احتراق این کوره از استنلس استیل همراه با مشعل اجبارى می باشد.

کوره هوای گرم گازی مدل ۱۵۶۰ مناسب برای گرمایش فضای ۲۵۰۰- ۴۰۰۰ متر مکعب بوده و با استفاده از فن سانتریفوژ و عملکرد بالا انتخاب مناسبی جهت گرمایش محیط های بزرگ می باشد. این دستگاه قابلیت نصب در داخل محیط با کنترل هوادهی توسط دمپر یا نصب در خارج محیط و کنترل با کانال ورودی و خروجی را دارد. حداکثر مصرف گاز کوره هوای گرم گازی انرژی مدل ۱۵۶۰ معادل ۱۶ مترمکعب در ساعت می باشد. این کوره دارای فن سانتریفیوژ و قابلیت اتصال به کانال کشی و توزیع هوای گرم توسط کانال می باشد. 

کوره هوای گرم گازی انرژی مدل ۳۰۶۰ با راندمان بالای ۸۰% مناسب گرمایش سالن ها، نمایشگاه ها، بانک ها، کارخانه ها با امکان نصب در داخل یا خارج سالن و همراه با کنترل اتوماتیک دما قابل استفاده می باشد. محفظه احتراق کوره هوای گرم گازی انرژی مدل ۳۰۶۰ از جنس استنلس استیل همراه با مشعل اجبارى می باشد. هیتر های فوق مجهز به کنترل ترموستاتیک با مصرف سوخت کمتر می باشند.

همچنین ترموستات کنترل حد دماى سیستم در جهت جلوگیرى از افزایش دماى مبدل حرارتى در این سری از هیترها تعبیه گردیده است. حداکثر مصرف گاز کوره هوای گرم  ۳۲ مترمکعب در ساعت می باشد. این کوره دارای فن سانتریفیوژ و قابلیت اتصال به کانال کشی و توزیع هوای گرم توسط کانال می باشد.

کوره هوای گرم گازوییلی انرژی

کوره های هوای گرم گازوییلی انرژی شامل مدل های OF 0700، OF 1500، OF 3000 می باشد.

از کوره هوای گرم برای گرمایش فضاهای تجاری مانند تعمیرگاه، سوله ها، انبار و فضاهای صنعتی مانند کارگاه های تولیدی، کارخانه های کوچک استفاده می شود . این کوره  دارای قدرت حرارتی ۵۰۰۰۰ کیلو کالری می باشد که می تواند فضایی به حجم  ۶۰۰ الی ۱۰۰۰ متر مکعب را گرم کند.

این دستگاه قابلیت نصب در داخل محیط با کنترل هوادهی توسط دمپر یا نصب در خارج محیط و کنترل با کانال ورودی و خروجی را دارد.
حداکثر مصرف گازوئیل کوره هوای گرم گازوئیلی انرژی مدل ۷۰۰  شرکت انرژی معادل ۵/۶ لیتر گازوئیل در ساعت می باشد. این مدل دارای فن سانتریفیوژ و قابلیت اتصال به کانال کشی و توزیع هوای گرم توسط کانال می باشد.

گرمایش در کوره هوای گرم کاملا اتوماتیک می باشد. این کوره مزایایی از جمله کنترل و ایمنی هوشمند سوخت و اکسیژن نسبت به سیستم های گرمایشی قدیمی دارد. یکی دیگر از مزایای کوره هوای گرم، تولید منواکسید کربن در دستگاه های کوره هوای گرم بدلیل احتراق کامل بسیار کم است. کوره هوای گرم گازوئیلی انرژی در دو مدل ۱۵۰۰۰ و ۳۰۰۰۰ کیلوکالری بر ساعت با راندمان بالای ۸۰% جهت گرمایش سالن ها، کارخانه ها و مرغداری ها با امکان نصب در داخل یا خارج سالن و همراه با کنترل اتوماتیک دما قابل استفاده می باشد.

کوره هوای گرم گازوییلی مدل ۱۵۰۰ مناسب برای گرمایش فضای ۲۵۰۰- ۴۰۰۰ متر مکعب بوده و با استفاده از فن سانتریفوژ و عملکرد بالا انتخاب مناسبی جهت گرمایش محیط های بزرگ می باشد. این دستگاه قابلیت نصب در داخل محیط با کنترل هوادهی توسط دمپر یا نصب در خارج محیط و کنترل با کانال ورودی و خروجی را دارد. حداکثر مصرف گازوئیل کوره هوای گرم گازوئیلی انرژی مدل ۱۵۰۰ معادل ۱۶/۷ لیتر در ساعت می باشد.این کوره دارای فن سانتریفیوژ و قابلیت اتصال به کانال کشی و توزیع هوای گرم توسط کانال می باشد. 

گرمایش در کوره هوای گرم و هیتر صنعتی  کاملا اتوماتیک  می باشد. این کوره ها دارای مزایایی مانند کنترل و ایمنی هوشمند سوخت و اکسیژن نسبت به سیستم های گرمایشی قدیمی می باشد. تولید منواکسید کربن در دستگاه های کوره هوای گرم به دلیل احتراق کامل بسیار کم است، همچنین مبدل حرارتی این دستگاه در مجاورت با هوا دوده تولید نمی کند.

کوره هوای گرم گازوئیلی انرژی مدل ۳۰۰۰ با راندمان بالای ۸۰% برای گرمایش سالن ها، کارخانه ها و مرغداری ها با امکان نصب در داخل یا خارج سالن و همراه با کنترل اتوماتیک دما به کار می رود. محفظه احتراق کوره هوای گرم گازوئیلی انرژی مدل ۳۰۰۰ از جنس استنلس استیل همراه با مشعل اجباری میباشد. حداکثر مصرف گازوییل کوره هوای گرم  ۳۳/۳ لیتر در ساعت می باشد. این کوره دارای فن سانتریفیوژ و قابلیت اتصال به کانال کشی و توزیع هوای گرم توسط کانال می باشد.

هیتر های نفتی و گازوییلی فن دار انرژی:

هیتر های نفتی و گازوییلی فن دار انرژی شامل مدل های DH 0510، KH 0320 می باشد.

هیتر نفت سوز و گازوئیل سوز انرژی مدل ۵۱۰ برای گرمایش ساختمان های مسکونی ، ساختمان های تجاری ، رستوران ها ، باشگاه های ورزشی ، بانک ها و مساجد مناسب می باشد. توان حرارتی ورودی این هیتر ۵۰۰۰۰ کیلوکالری در ساعت می باشد. مصرف سوخت این هیتر برای گازوییل حداکثر ۵.۶ و برای نفت سفید ۵.۷ لیتر در ساعت می باشد. فضای قابل گرمایش این هیتر ۹۰۰-۶۰۰ متر مکعب می باشد.

هیتر نفت سوز انرژی مدل ۳۲۰ برای گرمایش ساختمان های مسکونی ، ساختمان های تجاری ، رستوران ها ، باشگاه های ورزشی ، بانک ها و مساجد می باشد مناسب می باشد. هیتر نفت سوز انرژی مدل ۳۲۰ دارای فن سانتریفیوژ می باشد ولی بدون قابلیت اتصال به کانال کشی بوده و لزوما باید در داخل فضای مورد نظر نصب گردد.
همچنین هیتر نفت سوز انرژی مدل ۳۲۰  متناسب با ظرفیت خود دارای مخزن ذخیره سوخت ( باک سوخت ) می باشد. هیتر نفت سوز انرژی مدل ۳۲۰ با مصرف سوخت کمتر با تنظیم کاربراتور ، توانایی گرمایش مطبوع محیط را با گردش مناسب هوای گرم دارا می باشد.

نوع سوخت این هیتر نفت سفید می باشد و توان ورودی این هیتر ۳۲۰۰۰ کیلوکالری در ساعت می باشد. مصرف سوخت این هیتر ۳.۶-۰.۹ لیتر در ساعت می باشد. فضای قابل گرمایش ۶۰۰-۴۵۰ متر مکعب می باشد.

بخاری های کارگاهی گازی انرژی

بخاری های کارگاهی گازی انرژی شامل مدل های GW 0260، GW 0460 می باشد.

بخاری GW 0260 با قابلیت ظرفیت حرارتی بسیار زیاد می‌باشد. حجم گرمایشی برابر با ۳۵۰ تا ۵۵۰ متر مکعب می‌باشد. نوع سوخت مصرفی بخاری گاز طبیعی است و با اتصال به گاز شهری قابل استفاده می‌باشد. این دستگاه گرمایی معادل ۳۰۰۰۰ کیلوکالری در ساعت تولید می‌نماید. همچنین این بخاری دارای بدنه فلزی است که گرما در اطراف آن انتشار می‌یابد. به دلیل گرم شدن بدنه فلزی بهتر است بخاری در جایی قرار داده شود که اطراف بخاری چیزی وجود نداشته باشد. به این ترتیب گرما خیلی بهتر در محیط پخش می شود.

بخاری کارگاهی گازی ۴۶۰ انرژی دارای قدرت حرارتی ۵۰۰۰۰ کیلو کالری بوده که با استفاده از گرمایش ۳۶۰ درجه قابلیت گرم کردن فضایی به حجم  ۵۰۰ الی ۹۵۰ متر مکعب را دارا می باشد. این دستگاه قابلیت نصب در داخل محیط (مناسب براى فضاهاى با تهویه کافى) را داشته و جهت کارکرد به برق نیاز ندارد.

بخاری های گازوییلی و نفتی انرژی 

بخاری های گازوییلی و نفتی انرژی شامل مدل های DW 0250 ،  DW 0450  می باشد.

بخاری کارگاهی نفتی/گازوئیلی ۲۵۰ انرژی دارای قدرت حرارتی ۳۲۰۰۰ کیلو کالری بوده که با استفاده از گرمایش موضعى دور تا دور محصول (۳۶۰ درجه) قابلیت گرم کردن ۳۵۰ الی ۵۵۰ متر مکعب را دارا می باشد. این دستگاه قابلیت نصب در داخل محیط (مناسب براى فضاهاى با تهویه کافى) را داشته، دارای کاربراتور قابل تنظیم و شیر برقی می باشد.

بخاری کارگاهی مدل ۴۵۰ با توان حرارتی ۵۰۰۰۰ کیلوکالری که با استفاده از گرمایش موضعی دور تا دور محصول (۳۶۰ درجه) قابلیت گرم کردن  فضاهای بزرگ مانند سالن‌های ورزشی، کارگاه، سالن مدرسه و مرغ‌داری‌ها رادارد. بخاری انرژی مدل ۴۵۰ مناسب فضای ۵۰۰ تا ۹۵۰ مترمکعب است.

همچنین این بخاری مناسب کارگاه ها، کارخانه‌های صنعتی و خشک کن ساختمان‌های در حال ساخت است.

نوع سوخت این بخاری صنعتی انرژی نفت سفید و یا گازوییل است. این دستگاه قابل نصب در محیط‌ هایی که دارای تهویه کافی است می باشد.

از دیگر امکانات این بخاری کارگاهی گازوئیلی می‌توان به دریچه دید، شیر برقی و کاربراتور نیز اشاره کرد.

بهارساز شرکت انرژی

بهار ساز انرژی مدل GM 0680  دارای دو ظرفیت توان حرارتی ۲۵ و ۴۵ هزار کیلو کالری در ساعت می باشد. این بهار ساز فضایی به حجم ۴۵۰-۹۰۰ متر مکعب را می تواند گرم یا سرد کند. نوع سوخت این محصول گاز طبیعی می باشد.

بهارساز GM 0680 برای گرمایش فضاهای تجاری مانند: (فروشگاه، مراکز خرید، نمایشگاه، سالن های بزرگ، بانک ) و برای فضاهای صنعتی مانند: (کارخانه، کارگاه) و برای فضاهای مذهبی مانند: (مسجد، حسینه)، آموزشی و درمانگاه و بیمارستان و همینطور اماکن ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت مشاوره فنی درخصوص محصولات گرمایشی انرژی با شماره های زیر تماس بگیرید:

۰۲۱-۸۸۸۶۵۰۶۹

۰۲۱-۸۸۸۶۳۹۵۰

ما در این مقاله به بررسی محصولات گرمایشی انرژی پرداختیم. هر یک از محصولات گرمایشی انرژی به طور خلاصه بیان گردید و با ویژگی های محصولات گرمایشی انرژی آشنا شدیم.

درج شده در

2
Leave a Reply

avatar
1 تعداد نظرها
1 تعداد پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین نظر
محبوب ترین
  تنظیم هشدار برای :  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
هشدار برای
تهران المنت
مهمان

مطلب جالبی بود در مورد امنیت هیترهای برقی لطفا بنویسید

مدیر سایت
Admin

با سلام
چشم حتما پیگیری میشود
با تشکر

دسته بندی ها
آخرین مطالب