مرکز تخصصی تعمیر و سرویس داکت اسپلیت

تعمیر داکت اسپلیت-تیک سرویس

در صورتیکه داکت اسپلیت شما به هر دلیل درست کار نکند، برای خدمات تعمیر داکت اسپلیت و سرویس داکت اسپلیت اقدام می‌کنید. ضرورت سرویس داکت اسپلیت و تعمیر داکت اسپلیت چه زمانی بهتر است؟ آیا سرویسهای دوره ای داکت اسپلیت ضرورت دارد؟ آیا در مورد مشکلاتی که برای داکت اسپلیت پیش می آید چیزی می دانید؟ هوای داخل خانه شما سرد نمی‌شود یا احساس آسایش در زمان استراحت نمی کنید؟ آیا نگران هزینه تعمیر داکت اسپلیت و سرویس داکت اسپلیت خود هستید و قیمت تعمیرات داکت اسپلیت را نمیدانید؟

شما برای جلوگیری از مشکلات بیشتر برای داکت اسپلیت تان می‌توانید مشکلات داکت اسپلیت خود را با یک تعمیرکار داکت اسپلیت ماهر و متخصص در میان بگذارید. اکنون که شما در حال مطالعه این مطلب پیرامون تعمیر داکت اسپلیت هستید، بدون شک داکت اسپلیت شما دچار مشکل یا خرابی شده است که با مراجعه به اینترنت در صدد رفع مشکل داکت اسپلیت و پیدا کردن تعمیرکار داکت اسپلیت و سرویسکار داکت اسپلیت هستید. مرکز خدمات مجاز تیک سرویس اطلاعات کافی در خصوص تعمیر و سرویس انواع داکت اسپلیت و هر آنچه مورد نیاز شما میباشد را در اختیار شما قرار میدهد.

انواع داکت اسپلیت و عملکرد داکت اسپلیت

داکت اسپلیت به دستگاهی گفته میشود که برای سرمایش و گرمایش منزل و یا محیط کار شما طراحی و اجرا شده است. داکت اسپلیت ها مشابه کولر گازی اسپیلت میباشد که از دو قسمت بیرونی یا کندانسور داکت اسپلیت و قسمت داخلی یا اواپراتور تشکیل شده است و وظیفه تامین هوای سرد در تابستان و هوای گرم در زمستان را دارد.

داکت اسپیلت دارای انواع مختلف میباشد که از نظر نوع نصب و نوع گاز فریون به دسته بندی های زیر تقسیم میشود:

 • داکت اسپلیت کانالی

داکت اسپلیت کانالی در داخل سقف کاذب نصب شده و توسط کانال کشی های انجام شده در کل واحد، هوای داخل واحد را از دریچه زیر دستگاه مکش میکند و پس از سرد کردن هوا، بصورت یکنواخت هوای خنک را در کل واحد پخش میکند.

 • داکت اسپلیت کاستی

داکت اسپلیت کاستی معمولا درفضاهای اداری و در وسط یا گوشه اتاق کار نصب میشود. داکت اسپلیت کاستی هوای داخل اتاق را از وسط دستگاه مکش میکند و پس از سرد کردن هوای داخل اتاق، هوای خنک را در کل اتاق بصورت یکنواخت پخش مینماید.

انواع گازهای استفاده شده در داکت اسپلیت

داکت اسپلیت معمولی با گاز R-22

نسل قدیمی تر داکت اسپلیت ها با گاز فریون R-22 کار میکنند. این نوع داکت اسپلیت معمولا مصرف برق بالاتری نسبت به داکت اسپلیت های اینورتر دارند.

داکت اسپلیت معمولی با گاز R-410

داکت اسپلیت با گاز فریون R-410 نسبتا جدید تر از داکت اسپیلت با گاز فریون R-22 میباشد. گاز فریون استفاده شده در این داکت اسپلیت ها دارای فرمولاسیون جدید بوده و همین امر باعث شده که مصرف برق این نوع از داکت اسپلیت ها ۵ تا ۱۰ درصد از داکت اسپلیت های قدیمی کمتر باشد.

داکت اسپلیت اینورتر با گاز R-410

داکت اسپلیت های اینورتر با گاز فریون R-410 کار میکنند. این نوع داکت اسپلیت به دلیل داشتن برد مخصوص، کمپرسور DC و گاز اصلاح شده R-410 برق بسیار کمتری نسبت به دو نمونه قبلی مصرف میکند. در صورتی که ظرفیت حرارتی مورد نیاز به درستی محاسبه شده باشد، این نوع داکت اسپلیت میتواند ۴۵ تا ۵۰ درصد نسبت به داکت اسپلیت های قدیمی در مصرف برق صرفه جوئی نماید.

عملکرد داکت اسپلیت در زمستان و تابستان

در فصل تابستان، کمپرسور داکت اسپلیت، گاز فریون را در دستگاه بیرونی (کندانسور) داکت اسپلیت متراکم میکند و پس از عبور از لوله موئی دستگاه، گاز فریون سرد شده به داخل دستگاه داخلی (اواپراتور) هدایت میشود. توسط فن داخلی دستگاه هوای محیط به داخل دستگاه داکت اسپیلت مکش شده و با عبور از فینهای اواپراتور سرد شده و به داخل محیط دهش میشود.

در فصل زمستان، این چرخه توسط شیر برقی چهارطرفه معکوس شده و جای اواپراتور و کندانسور عوض میشود. یعنی گاز در دستگاه داخلی متراکم و داغ میشود و در دستگاه بیرونی سرد میگردد. همین امر باعث میشود که در فصل زمستان دستگاه داکت اسپلیت شما باد گرم و مطلوبی را ایجاد نماید.

تعمیر داکت اسپلیت شامل چه مراحلی است؟

تعمیر داکت اسپیلت

تعمیر داکت اسپلیت یکی از انواع خدماتی است که برای دستگاه داکت اسپلیت ارائه می‌شود. متناسب با مدل داکت اسپلیت، حدود ۱۰ تا ۱۲ قطعه در داکت اسپلیت به کار برده شده است که در تعمیر داکت اسپلیت، باتوجه به مشکل به وجود آمده این قطعات بررسی می‌شوند. در واقع متناسب با تجربه تعمیرکار داکت اسپلیت، خرابی داکت اسپلیت به راحتی توسط او تشخیص داده می‌شود و در زمان کوتاه تری کار تشخیص عیب داکت اسپلیت و تعمیر آن انجام میپذیرد.

تعمیر داکت اسپلیت برای انواع برندهای داکت اسپلیت، به شکلی مشابه روی می‌دهد. به عنوان مثال تعمیر داکت اسپلیت ال جی و تعمیر داکت اسپلیت گودمن تا حدود زیادی مشابه هم است. یک تعمیرکار داکت اسپلیت حرفه‌ای، بر تعمیر داکت اسپلیت اکثر برندها مسلط است و با خیالی آسوده می‌توانید تعمیر داکت اسپلیت خودتان را به او بسپارید.

 • ابتدا متناسب با توضیحات شما در خصوص ایراد داکت اسپلیت، حدود ۵۰ درصد عیب داکت اسپلیت مشخص میشود.
 • با مراجعه به محل نصب داکت اسپلیت، با استفاده از گیج، آمپر متر و بررسی دستگاه عیب دستگاه مشخص و قطعه معیوب شناسایی میشود.
 • در صورتی که نیاز به تعویض قطعه باشد، قطعه داکت اسپلیت تعویض و عیب برطرف میگردد.
 • اگر نیاز به شارژ گاز داکت اسپلیت باشد، شارژ گاز داکت اسپلیت توسط تکنسین انجام میشود.
 • اگر نیاز به سرویس داکت اسپلیت باشد، سرویس داکت اسپلیت توسط تکنسین انجام میشود.
 • اگر دستگاه داکت اسپلیت آبریزی داشته باشد، توسط تعمیرکار داکت اسپلیت آبریزی رفع میگردد.
 • نهایتا پس از تعمیر داکت اسپلیت و تست کامل، دستگاه به مشتری تحویل میگردد.

سرویس داکت اسپلیت شامل چه مراحلی است؟

سرویس داکت اسپلیت-تیک سرویس

سرویس داکت اسپلیت شامل خدمات متفاوتی می‌شود. پیشنهاد میشود سرویس داکت اسپلیت در فواصل زمانی شش ماهه انجام شود (در ابتدای فصل بهار و پاییز). سرویس داکت اسپلیت با فواصل زمانی مشخص، موجب کاهش احتمال نیاز شما به تعمیر داکت اسپلیت می‌شود. این امر موجب کاهش آسیب‌های وارده به داکت اسپلیت می‌شود. بد نیست بدانید که سرویس داکت اسپلیت برندهای مختلف با هم تفاوتی ندارند. مراحل سرویس داکت اسپلیت بشرح ذیل است

 • باز کردن قاب دستگاه بیرونی (کندانسور)
 • شستشوی کامل دستگاه بیرونی و رفع کامل گرد و غبار با دستگاه بلوور هوا یا دستگاه کارواش
 • باز کردن قاب دستگاه داخلی (اواپراتور)
 • تمیز کردن فیلترهای داکت اسپلیت
 •  تمیز کردن فینهای اواپراتور با اسپری مخصوص شستشوی کولر گازی
 • تمیز کردن فینهای کویل آبگرم با اسپری مخصوص شستشوی کولر گازی و کنترل شلنگ های ارتباطی
 • تمیز کردن قسمت فن و بلوور داکت اسپلیت، و کنترل کامل دستگاه داکت اسپلیت
 • بستن و مونتاژ کامل داکت اسپلیت و تست نهایی داکت اسپلیت

سرویس داکت اسپلیت

سوالات متداول درباره تعمیر داکت اسپلیت

گاهی اوقات قبل از اینکه برای تعمیر داکت اسپلیت و یا سرویس داکت اسپلیت نیاز به سفارش تکنسین فنی داشته باشید، سوالاتی در خصوص تعمیر و یا سرویس داکت اسپلیت برای شما مشتریان عزیز بوجود می آید. با خواندن مطالب زیر و سوالات رایج در خصوص تعمیر داکت اسپلیت اگر مشکل حل نشد، با مرکز خدمات تیک سرویس تماس بگیرید تا تکنسین تعمیرات داکت اسپلیت اعزام گردد.

 • چرا داکت اسپلیت سرمای مطلوب ندارد؟

یکی از رایج ترین سوال ها برای کسانی که از داکت اسپلیت استفاده می کنند، آن است که چرا داکت اسپلیت باد گرم میزند و یا چرا اکت اسپلیت سرمای مطلوب ندارد؟ در پاسخ به این سوال می توانیم بگویم که خرابی شیر تخلیه فشار، خرابی شیر پرکن، نشتی رادیاتورها، سوراخ شدن منبع انبساط ازجمله رایج ترین دلایل برای افت فشار پکیج می باشد.

  • دلیل کم شدن سرمای داکت اسپلیت عموما برای سرویس نشدن به موقع یونیت داخلی (اواپراتور) و یونیت خارجی (کندانسور) می باشد که با سرویس دوره ای داکت اسپلیت میتوان از بروز آن جلوگیری نمائید.
  • خرابی ترموستات کنترل کننده در داکت اسپلیت که شامل سنسورهای تشخیص دمای محیط و سنسور پایپ اواپراتور متصل به اواپراتور می باشد.
  • گرفتگی مدار سیکل سرمایشی داکت اسپلیت و گرفتگی فیلتر درایر داکت اسپلیت باعث میشود سیکل تبرید نتواند چرخش مبرد را انجام دهد.
  • فیلتر ها را هر ۳ماه یک بار بازدید ونظافت کنید تا گردش هوا در یونیت داخلی به آسانی صورت پذیرد و پرتاب باد دستگاه داکت اسپلیت بیشتر شود. توری صافی یا فیلتر در انتهای یونیت داخلی و در پشت دستگاه داخلی میباشد، آن را باز کنید و بشویید و دوباره در جای خود قرار دهید.
  • وجود هوا داخل سیکل تبرید که باعث یخ زدگی رطوبت هوای داخل سیکل تبرید شده ونمیگذارد گاز فریون به درستی عمل کند. در این مواقع باید گاز دستگاه تخلیه و مجددا بعد از وکیوم کامل، شارژ گاز داکت اسپلیت انجام شود.
  • کم بودن مقدار گازفریون در سیکل داکت باعث یخ زدن رادیاتور داکت اسپلیت می شود و راندمان کاری را بسیار کاهش میدهد که منجر به کم شدن سرمای داکت اسپلیت میشود.
  • زیاد بودن مسیر لوله کشی داکت اسپلیت که باید درزماننصب داکت اسپلیت، به ازائ هر متر لوله اضافه بر مازاد ۵ متر لوله داخل پک داکت اسپلیت ، بین ۲۵ تا ۴۵ گرم شارژ گاز مازاد انجام پذیرد. همچنین باید به ازائ هر ۵ متر از تراپ در مسیرلوله رفت گاز استفاده شود .
 • علت سر و صدا در داکت اسپلیت چیست؟

بسته به نوع صدا در یونیت داخلی (اواپراتور) داکت اسپلیت و یونیت خارجی (کندانسور) داکت اسپلیت،  سر و صدای تولیدی متفاوت می باشد. در بسیاری از موارد صدای تولید شده در یونیت داخلی داکت اسپلیت می باشد که دلیل آن بالانس نبودن فن بلوورداکت اسپلیت، لقی الکتروموتورداکت اسپلیت، محکم نبودن قاب دستگاه داکت اسپلیت، خرابی الکتروموتور فن داکت اسپلیت، لرزش بسیار زیاد داکت اسپلیت و موارد این چنین می باشد.

 • دلیل نشتی آب و آبریزی در داکت اسپلیت چیست؟

در بسیاری از موارد دلیل آبریزی دستگاه داکت اسپلیت، تراز نبودن دستگاه داکت اسپلیت در هنگام نصب می باشد.

از موارد دیگر میتوان به گرفتگی لوله درین یا تخلیه داکت اسپلیت و نداشتن شیب مناسب اشاره نمود.

یکی دیگر از موارد نشتی داکت اسپلیت، نشتی در قسمت اتصالات آبگرم ورودی و خروجی کویل گرمایشی به علت خرابی شیرآلات و شلنگ های حصیری آن می باشد.

برخی اوقات، عایق نبودن لوله های رفت و برگشت داکت اسپلیت باعث تعرق لوله ها و آبریزی داکت اسپلیت می شود.

 • آیا داکت اسپلیت نیاز به سرویس دوره ای دارد؟

سرویس دوره ای داکت اسپلیت بسیار دارای اهمیت می باشد. با توجه به افزایش روز افزون قیمت دستگاه داکت اسپلیت، قیمت قطعات داکت اسپلیت و اجرت تعمیرات داکت اسپلیت، بهتر است با سرویس دوره ای داکت اسپلیت نسبت به جلوگیری از هزینه های گذاف تعمیرات داکت اسپلیت اقدام نمائید.

 • شارژ گاز داکت اسپلیت چگونه انجام میشود؟

شارژ گاز داکت اسپیلت-تیک سرویس

ابتدا با مراجعه تکنسین به محل نصب دستگاه داکت اسپلیت، تمیزی دستگاه چک می شود. سپس با استفاده از آمپرمتر و گیج، آمپراژ و فشار گاز فریون دستگاه داکت اسپلیت چک میشود. در صورت کمبود گاز فریون دستگاه داکت اسپلیت، نسبت به شارژ گاز فریون اقدام می شود.

 • علت خرابی کمپرسور داکت اسپلیت چیست؟

علت خرابی کمپرسور داکت اسپلیت دلایل متعددی دارد که در ذیل به چند مورد اشاره میشود:

  1. تنظیم نبودن مقدار گاز فریون در سیکل داکت اسپلیت. این بدان معنی است که مقدار مبرد در سیکل تبرید کم بوده و این باعث می شود گاز فریون برگشتی به کندانسورسرمای مورد نیاز را ندارد و همین امر باعث داغ شدن بیش از حد کمپرسور و خرابی آن میگردد.
  2. استاندارد نبودن لوله کشی رفت و برگشت داکت اسپلیت. متراژ لوله رفت و برگشت، ظرفیت دستگاه داکت اسپلیت، قطر لوله مسی رفت و برگشت داکت اسپلیت و میزان شارژ گاز مازاد باید به طور درست محاسبه شود. نصب و اجرا بگونه ای باشد که روغن در سیکل رفت و برگشت نماند و از تراپ در هرپنج متر لوله کشی داکت اسپلیت استفاده شود. این امر باعث شده تا دستگاه داکت اسپلیت با ظرفیت مناسب و استاندارد کار کرده و بر روی کمپرسور داکت اسپلیت فشار بیش از حد وارد نشود.
  3. نوسانات برق دلیل اصلی خرابی کمپرسور داکت اسپلیت می باشد. با کم و زیاد شدن ولتاژ برق، آمپر مصرفی داکت اسپلیت زیاد و کم میشود که این امر نیز باعث خرابی سیم پیچ کمپرسور داکت اسپلیت میشود.
  4. طول زیاد کابل اصلی برق و متناسب نبودن سایز کابل برق اصلی با مصرف دستگاه داکت اسپلیت، باعث افت ولتاژ و به تبع آن بالا رفتن آمپر مصرفی دستگاه مشود. این امر باعث خرابی زود هنگام کمپرسور داکت اسپلیت می شود.
  5. خرابی ترموستات داکت اسپلیت باعث میشود دستگاه به موقع استارت نکند ویا به موقع خاموش نشود که این امر باعث میشود داکت اسپلیت راندمان کاری خود را به علت به موقع اتومات نکردن از دست بدهد و کمپرسور داکت اسپلیت آسیب ببیند.
  6. خرابی کنتاکتور داکت اسپلیت باعث میشود ولتاژ به موقع و به طور همزمان وارد کمپرسور داکت اسپلیت نشود. معمولا پلاتین ها خراب میشوند یا بوبین کنتاکتور دچار مشکل میشوند.
  7. خرابی خازن در داکت اسپلیت باعث میشود تا استارت کمپرسور داکت اسپلیت انجام نشود و قسمت استارت سیم پیچ نتواند ولتاژ را دریافت کند. در این زمان است که کمپرسور شروع به آمپر کشیدن می کند و اورلود عمل کرده و بعد از مدتی اورلود مجدد فعال می شود و این امر باعث فشار آمدن بیش از حد به کمپرسور داکت اسپلیت شده و به مرور زمان کمپرسور میسوزد.
 • دلایل یخ زدگی داکت اسپلیت چیست؟

دلیل یخ زدن کندانسور و اواپراتور کولر گازی اسپیلت چیست

یخ زدگی داکت اسپلیت به دو صورت مشاهده میشود. اول یخ زدگی اواپراتور داکت اسپیلت که علت آن کمبود گاز فریون دستگاه و کثیفی اوا پراتور داکت اسپلیت می باشد. دوم اینکه کندانسور یخ میزند که علت آن بیشتر کثیفی اواپراتور و کندانسور بصورت هم زمان می باشد. این مورد بیشتر در داکت اسپلیت های قدیمی مشاهده می شود. بهر حال با سرویس کامل دستگاه و شارژ گاز فریون داکت اسپلیت، این مشکل برطرف میگردد.

 • دلایل خرابی کنتاکتور داکت اسپلیت چیست؟

از دلایل خرابی کنتاکتور داکت اسپلیت، اولا خرابی کنتاکت ها می باشد که در اثر آمپر کشیدن دستگاه داکت اسپلیت، پینهای کنتاکتور ذوب شده و این خرابی ایجاد می شود. ثانیا خرابی بوبین کنتاکتور می باشد که در اثر گرمای بیش از حد هوا، کیفیت نا مناسب کنتاکتور، دو فاز شدن برق بوبین، قطع و وصل شدن های مکرر برق بوبین و مواردی از این دست بوجود می آید.

 • بوی بد داکت اسپلیت چیست؟

بوی بد دستگاه معمولا بخاطر تولید قارچ و باکتری در داخل اواپراتور دستگاه داکت اسپلیت بوجود می آید. برای رفع این مشکل توصیه میشود با سرویس کامل دستگاه و شستشوی اواپراتور با اسپری مخصوص شستشوی اواپراتور، علاوه بر ضد عفونی کردن دستگاه، از رایحه خوبی که هنگام استفاده از داکت اسپلیت متصاعد میشود، استفاده نمائید.

 • در حالت گرمایشی، داکت اسپلیت چگونه کار میکند؟

در حالت سرمایشی، کمپرسور داکت اسپلیت، گاز فریون را در دستگاه بیرونی (کندانسور) داکت اسپلیت متراکم میکند و پس از عبور از لوله موئی دستگاه، گاز فریون سرد شده به داخل دستگاه داخلی (اواپراتور) هدایت میشود. توسط فن داخلی دستگاه هوای محیط به داخل دستگاه داکت اسپیلت مکش شده و با عبور از فینهای اواپراتور سرد شده و به داخل محیط دهش میشود.

در حالت گرمایشی، این چرخه توسط شیر برقی چهارطرفه معکوس شده و جای اواپراتور و کندانسور عوض میشود. یعنی گاز در دستگاه داخلی متراکم و داغ میشود و در دستگاه بیرونی سرد میگردد. همین امر باعث میشود که در فصل زمستان دستگاه داکت اسپلیت شما باد گرم و مطلوبی را ایجاد مینماید.

 • علت گرم نکردن داکت اسپلیت در فصل زمستان چیست؟

گاهی اوقات ممکن است داکت اسپلیت شما در فصل زمستان گرمایش مطلوبی نداشته باشد. به چند دلیل امکان دارد داکت اسپلیت شما  در فصل زمستان گرمایش مطلوب نداشته باشد.

  • اگر از کویل گرمایشی در پشت داکت اسپلیت استفاده میکنید، عدم گردش آب داغ داخل کویل گرمایشی داکت اسپیلت باعث احساس سرما میشود. این امر میتواند بدلیل خرابی پمپ سیرکولاتور سیستم گرمایشی، گرفتگی کویل گرمایشی، وجود هوا داخل کویل گرمایشی، خرابی شلنگ و شیر رفت و برگشت کویل گرمایشی باشد. با رفع هر کدام از این ایرادات مشکل گرم شدن داکت اسپلیت شما حل خواهد شد.
  • خرابی های مربوط به خود داکت اسپلیت که میتوان به خرابی شیر برقی چهارطرفه داکت اسپلیت، کمبود گاز فریون در سیکل گرمایش داکت اسپلیت، گرفتگی سیکل گرمایشی داکت اسپلیت و نهایتا سرویس کامل داکت اسپلیت اشاره نمود.
 • دلیل باد گرم زدن داکت اسپلیت چیست؟

سرویس نشدن دستگاه داکت اسپلیت به مدت طولانی، کم بودن گاز فریون و عدم شارژ مناسب داکت اسپلیت، خرابی کنتاکتور داکت اسپلیت، خرابی خازن کمپرسور داکت اسپلیت، گرفتگی لوله های رفت و برگشت داکت اسپلیت، خرابی کمپرسور داکت اسپلیت، تماما ایراداتی است که باعث میشود داکت اسپلیت شما باد گرم بزند و سرمای مطلوب نداشته باشد.

 • دلیل پریدن فیوز زمان روشن کردن داکت اسپلیت چیست؟

یکی از دلایل رایج در داکت اسپلیت ها، پریدن فیوز هنگام روشن کردن دستگاه میباشد. هرگونه آمپر کشیدن زیادی دستگاه باعث پریدن فیوز در داکت اسپلیت می گردد. اتصالی برق در داکت اسپلیت، گیرپاچ بودن کمپرسور داکت اسپلیت، سوختگی سیم پیچ داکت اسپلیت و موارد مشابه، دلایلی هستند که فیوز دستگاه داکت اسپلیت شما به محض روشن شدن میپرد.

 • جابجایی داکت اسپلیت چگونه انجام میشود؟

 1. با مراجعه تعمیرکار و نصاب داکت اسپلیت به محل نصب دستگاه، ابتدا گاز دستگاه در داخل کندانسور جمع آوری میشود.
 2. برق دستگاه توسط تعمیرکار و نصاب داکت اسپلیت قطع شده و نسبت به جمع آوری دستگاه اقدام می شود.
 3. محل نصب مجدد توسط تعمیرکار و نصاب داکت به دقت و متناسب با استانداردهای موجود بررسی می گردد.
 4. تعمیرکار و نصاب داکت اسپیلت کار نصب مجدد را به درستی و اصول فنی نصب داکت اسپلیت انجام می دهد.
 5. میزان شارژ گاز تکمیلی داکت اسپلیت و آمپر گیری متناسب با برچسب روی دستگاه بدرستی انجام می پذیرد.
 6. پس تست های فنی و اطمینان از عملکرد صحیح داکت اسپلیت، دستگاه به مشتری تحویل میگردد.
 7. تاریخ تحویل دستگاه در فاکتور تنظیم شده توسط نصاب داکت اسپلیت ثبت می گردد و مدت گارانتی نصب (سه ماه) از آن زمان محاسبه میگردد.

تعمیرکار خوب داکت اسپلیت-تیک سرویس

 • تعمیرکار و سرویسکار خوب داکت اسپلیت چه خصوصیاتی دارند؟

  • سرویسکار و تعمیرکار داکت اسپلیت باید وقت شناس باشد و طبق زمانی که مشخص میکند در محل مشتری حاظر شود.
  • سرویسکار و تعمیرکار داکت اسپلیت باید دارای پوشش و برخورد مناسب با مشتری باشد.
  • تعمیرات داکت اسپلیت توسط ایشان باید به خوبی و بر اساس نکات فنی و اصولی تعمیر داکت اسپلیت انجام شود.
  • تفسیر درست کدهای خطای داکت اسپلیت و عیب یابی داکت اسپلیت و رفع آن بر اساس آخرین کدهای خطای داکت اسپلیت.
  • علت‌یابی خرابی و مشکلات داکت اسپلیت به درستی.
  • تعویض قطعات خراب و معیوب داکت اسپلیت و استفاده از قطعات اصلی داکت اسپلیت.
  • بکارگیری انصاف و استفاده از تعرفه منصفانه شرکت خدمات پس از فروش و ارائه فاکتور رسمی به مشتری.
 • قیمت تعمیر داکت اسپلیت چگونه تعیین می‌شود؟

تعرفه تعمیرات داکت اسپلیت متناسب با قطعه‌ای از داکت اسپلیت که خراب شده است، تعیین می‌شود. برای تعمیر برخی داکت اسپلیت ‌ها نیاز به تعویض کمپرسور است و در داکت اسپلیت دیگر نیاز به تنظیم و شارژ گاز تکمیلی می باشد. این موارد بر قیمت تعمیرات داکت اسپلیت اثر می‌گذارند. در زمان اعزام تکنسین و مراجعه به آدرس مشتری، دستگاه داکت اسپلیت بازدید و قیمت حدودی تعمیر و سرویس داکت اسپلیت به مشتری اعلام میگردد. در صورت توافق مشتری با قیمت پیشنهادی کار تعمیر داکت اسپلیت انجام میشود و تحویل مشتری میگردد.

 • قیمت سرویس داکت اسپلیت چگونه تعیین می‌شود؟

هزینه سرویس داکت اسپلیت نیز متناسب با نوع سرویس داکت اسپلیت که مشتری از سرویسکار داکت اسپلیت درخواست می‌کند، متفاوت است. به عنوان مثال قیمت سرویس اواپراتور داکت اسپلیت به تنهایی با هزینه سرویس کامل کندانسور داکت اسپلیت و اواپراتور داکت اسپلیت بصورت هم زمان متفاوت است. توصیه میشود که برای سرویس داکت اسپلیت خود از سرویسکار مجرب استفاده نمائید. در زمان اعزام تکنسین و مراجعه به آدرس مشتری، دستگاه داکت اسپلیت بازدید و قیمت حدودی سرویس داکت اسپلیت به مشتری اعلام میگردد. در صورت توافق مشتری با قیمت پیشنهادی کار سرویس داکت اسپلیت انجام میشود و تحویل مشتری میگردد.

ثبت درخواست تعمیر و سرویس داکت اسپلیت در تیک سرویس

در صورت تمایل شما مشتری عزیز مبنی بر اعلام قیمت سرویس و تعمیر داکت اسپلیت ال جی، تعمیر داکت اسپلیت سامسونگ، تعمیر داکت اسپلیت تراست، تعمیر داکت اسپلیت گودمن، تعمیر داکت اسپلیت یورک، تعمیر داکت اسپلیت ریم، تعمیر داکت اسپلیت لینوکس، تعمیر داکت اسپلیت امریکن پرو، تعمیر داکت اسپلیت دایکین و تعمیر داکت اسپلیت اجنرال  با شماره های ذیل تماس گرفته و یا با ثبت درخواست آنلاین خدمات در وبسایت تیک سرویس سفارش تعمیر داکت اسپلیت و یا سرویس داکت اسپلیت خود را ثبت نمائید تا در اسرع وقت نسبت با اعزام تعمیرکار داکت اسپلیت و سرویسکار داکت اسپلیت اقدام نمائیم و از خدمات تخصصی ما در این خصوص استفاده نمائید.

۰۲۱-۸۸۸۶۵۰۶۹

۰۲۱-۸۸۸۶۳۹۵۰

مطالاب آموزشی تعمیرات کولر گازی و داکت اسپلیت:

شما عزیزان میتوانید جهت اطلاع بیشتر در خصوص نحوه کار کولر گازی و داکت اسپلیت ، سرویس کولر گازی و داکت اسپلیت و تعمیر کولر گازی و داکت اسپلیت از مطالب آموزشی وبسایت تیک سرویس با لینکهای ذیل مراجعه نمائید:

چرا برای تعمیر و سرویس داکت اسپلیت تیک سرویس را انتخاب میکنید:

 1. مرکز خدمات تیک سرویس عضو رسمی اتحادیه تجهیزات برودتی و تهویه مطبوع تهران میباشد.
 2. مرکز خدمات تیک سرویس به عنوان نمایندگی خدمات پس از فروش چندین برند معتبر داکت اسپلیت در تهران فعالیت مینماید.
 3. کلیه تکنسینهای مرکز خدمات تیک سرویس دارای مدرک فنی و حرفه ای بوده و بین ۳ تا ۱۴ سال سابقه کار در خصوص تعمیرات تخصصی داکت اسپلیت دارند.
 4. کلیه تکنسینهای مرکز خدمات تیک سرویس طی آزمونهای شفاهی و عملی خاص گزینش شده و بهترینها انتخاب میگردند.
 5. تکنسینهای مرکز خدمات تیک سرویس بصورت تخصصی روی برندهای داکت اسپلیت متمرکز شده اند.
 6. در خصوص تعمیرات تخصصی داکت اسپلیت از قطعات اصلی استفاده نموده و قطعات اصلی دارای طول عمر بالا میباشند.
 7. تعرفه تعمیرات مرکز خدمات تیک سرویس بر اساس تعرفه نمایندگیهای معتبر میباشد.
 8. قبل از تعمیر داکت اسپلیت شما، طی کارشناسی تکنسینهای ما قیمت حدودی تعمیرات داکت اسپلیت به اطلاع شما میرسد و پس از تایید شما نسبت به تعمیر داکت اسپلیت اقدام میگردد.
 9. کارهای انجام شده در خصوص تعمیرات داکت اسپلیت به مدت یک ماه از طرف مرکز خدمات تیک سرویس گارانتی میشود.
 10. شعار ما در مجموعه تیک سرویس “رضایت مشتری” میباشد و کلیه موارد را در تحقق این مهم بکار میبریم.
 11. صداقت و انجام کار تخصصی سرلوحه کار ما میباشد.

شما مشتریان عزیز می‌توانید از طریق کلیک در قسمت ثبت آنلاین درخواست خدمات سفارش تعمیر و سرویس داکت اسپلیت خودتان را ثبت کنید تا تکنسینهای ما در اسرع وقت تعمیر داکت اسپلیت شما را انجام دهند.

ثبت درخواست تعمیر و سرویس داکت اسپیلت در تیک سرویس

در صورت تمایل شما مشتری عزیز مبنی بر اعلام قیمت سرویس و تعمیر داکت اسپلیت ال جی، تعمیر داکت اسپلیت سامسونگ، تعمیر داکت اسپلیت تراست، تعمیر داکت اسپلیت گودمن، تعمیر داکت اسپلیت یورک، تعمیر داکت اسپلیت ریم، تعمیر داکت اسپلیت لینوکس، تعمیر داکت اسپلیت امریکن پرو، تعمیر داکت اسپلیت دایکین و تعمیر داکت اسپلیت اجنرال با شماره های ذیل تماس گرفته و یا با ثبت درخواست آنلاین خدمات در وبسایت تیک سرویس سفارش تعمیر داکت اسپلیت و یا سرویس داکت اسپلیت خود را ثبت نمائید تا در اسرع وقت نسبت با اعزام تعمیرکار داکت اسپلیت و سرویسکار داکت اسپلیت اقدام نمائیم و از خدمات تخصصی ما در این خصوص استفاده نمائید.

۰۲۱-۸۸۸۶۵۰۶۹

۰۲۱-۸۸۸۶۳۹۵۰

خدمات داکت اسپلیت و مناطق تحت پوشش تعمیرات داکت اسپلیت تیک سرویس در تهران

مرکز خدمات تیک سرویس با داشتن تکنسین های متعدد در سطح مناطق ۱ تا ۵ تهران بزرگ مشغول انجام وظیفه برای شما مشتریان گرامی میباشد. در صورتیکه در مناطق ۱ تا ۵ تهران بزرگ سکونت دارید میتوانید از خدمات ما استفاده نمائید و در صورت درخواست شما جهت تعمیرات داکت اسپلیت بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان در خدمت شما باشیم.

برندهای داکت اسپلیت تحت پوشش مرکز خدمات تیک سرویس بشرح ذیل میباشد:

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت ال جی LG

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت سامسونگ SAMSUNG

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت یورک YORK

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت گودمن GOODMAN

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت ریم RHEEM

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت تراست TRUST

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت لینوکس LENNOX

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت امریکن پرو AMERICAN PRO

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت دایکین DAIKIN

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت اجنرال OGENERAL

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت کریر CARRIER

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت توشیبا TOSHIBA

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت پاناسونیک PANASONIC

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت میتسوبیشی MITSUBISHI

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت میدیا MIDEA

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت هایسنسHISENSE

 • تعمیر و سرویس داکت اسپلیت گری GREE

مناطق تحت پوشش مرکز خدمات تیک سرویس بشرح ذیل میباشد

 • مرکز تخصصی سرویس و تعمیر داکت اسپلیت شرق تهران شامل

تهران پارس ، نارمک ، استخر ، شهرک کاج ، شیان ، لویزان ، مبارک آباد ، حسین آباد ، کوی گلستان ، شهرک امید ، شمیران نو ، شمس آباد

 • مرکز تخصصی سرویس و تعمیر داکت اسپلیت شمال تهران شامل

زعفرانیه ، محمودیه ، الهیه ، قیطریه ، نیاوران ، فرمانیه ، کامرانیه ، داوودیه ، جماران ، کاشانک ، دارآباد ، آجودانیه ، صاحبقرانیه ، پاسداران ، گلستان ، دروس ، دزاشیب ، تجریش ، حصاربوعلی ، مینی سیتی ، اقدسیه ، اراج ، ازگل ، لویزان ، شیان ، سوهانک ، چیذر ، قیطریه ، قلهک ، دولت ، اختیاریه ، احتشامیه ، دروس ، دربند ، تجریش ، باغ فردوس ، ولنجک ، منظریه ، اوین ، درکه ، پارک وی ، فرشته ، جردن ، گاندی ، ظفر ، سعادت آباد ، ولیعصر ، شهرک غرب ، کوی فراز ، فرحزاد ، ایوانک ، یوسف آباد ، امانیه ، بلوار آفریقا ، ولیعصر ، شهرک سئول ، ونک ، ملاصدرا ، شیخ بهایی‎

 • مرکز تخصصی سرویس و تعمیر داکت اسپلیت غرب تهران

پونک ، سردار جنگل ، باغ فیض ، جنت آباد ، شهر زیبا ، شهران ، شهرک نفت ، کن ، چیتگر ، شهرک یاس ، شهرک راه آهن ، دهکده المپیک ، کوهک ، شهرک گلستان ، شهرک چیتگر ، شهرک شهید باقری ، آزاد شهر

با مراجعه به بخش وبلاگ تیک سرویس، قسمت تهویه مطبوع و سرمایش از مطالب آموزشی کولر گازی و داکت اسپلیت استفاده نمائید.

یا با کلیک روی عناوین زیر از مطالب وبلاگ ما در این خصوص استفاده نمائید

 1. داکت اسپیلت چیست؟

 2. دلیل یخ زدن کندانسور و اواپراتور کولر گازی اسپیلت چیست؟

 3. تفاوت کولرگازی اسپیلت اینورتر و اسپیلت معمولی چیست؟

 4. آموزش سرویس اصولی کولرگازی اسپلیت

 5. دلایل اورلود کردن کمپرسور کولرگازی OVER LOAD PROTECTOR

 6. چگونگی تشخیص کولرگازی اسپیلت اینورتر از کولرگازی اسپیلت معمولی

 7. دلایل یخ زدگی کولر گازی در زمستان چیست؟

برای مشاهده فیلم های آموزشی به اکانت ما در آپارات به آدرس زیر مراجعه فرمائید

https://www.aparat.com/tikservice

تیک سرویس مرکز تعمیرات داکت اسپلیت در شمال تهران و شرق تهران

اگر از بهترین و مناسب ترین داکت اسپلیت استفاده می کنید، احتمالا نیاز کمتری به خدمات تعمیرات پیدا کرده اید، اما در صورتی که به هر دلیلی با مشکل مواجه شد و نیاز به سرویس و تعمیر داکت اسپلیت ال جی، سرویس داکت اسپلیت سامسونگ، سرویس داکت اسپلیت تراست، سرویس داکت اسپلیت گودمن، سرویس داکت اسپلیت یورک، سرویس داکت اسپلیت ریم، سرویس داکت اسپلیت لینوکس، سرویس داکت اسپلیت امریکن پرو، سرویس داکت اسپلیت دایکین و سرویس داکت اسپلیت اجنرال در تهران، میتوانید از خدمات تیک سرویس استفاده نمائید.

کافیست با کلیک روی ثبت آنلاین درخواست خدمات  یا با تماس با شماره های زیر، سفارش تعمیر داکت اسپلیت خود را ثبت نمائید:

دفتر مرکزی: ۸۸۸۶۵۰۶۹-۸۸۸۶۳۹۵۰-۰۲۱

شمال و شرق تهران: ۲۶۴۵۴۱۶۹-۰۲۱

غرب تهران: ۴۴۶۷۵۱۶۲-۰۲۱

درج شده در

Leave a Reply

avatar
  تنظیم هشدار برای :  
هشدار برای
دسته بندی ها
آخرین مطالب