Posted on

راهنمای خرید پکیج گرمایشی دیواری

راهنمای خرید پکیج گرمایشی دیواری

پکیج گرمایشی در واقع نوعی موتورخانه کوچک است که وظیفه تامین آب گرم بهداشتی مورد نیاز خانه ها و اماکن تجاری و اداری را بر عهده داشته ضمن آنکه آب گرم لازم برای گرمایش محیط به وسیله رادیاتورها هم فراهم می کند. برای همین در موقع خرید این دستگاه به راهنمای خرید پکیج گرمایشی دیواری توجه کرده و بر اساس استانداردهای تعیین شده در آن اقدام به خرید نمایید. در این مطلب ما قصد داریم در خصوص این موضوع اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

 

در راهنمای خرید پکیج گرمایشی دیواری چه مواردی ذکر شده است؟

برای خرید یک پکیج گرمایشی مناسب و خوب رعایت و در نظر گرفتن یکسری پارامترها ضروری است. این پارامترها می تواند باعث استفاده بهینه از پکیج خریداری شده شود.

 • اولین پارامتر که باید در نظر گرفته شود، محل و موقعیت دودکش است.
 • بر اساس متراژ ساختمان نوع و ظرفیت پکیج گرمایشی متفاوت بوده و باید با هم تناسب داشته باشند.
 • بر اساس اینکه ساختمان و محل نصب پکیج گرمایشی به چه مقدار آب گرم نیاز دارد نوع و ظرفیت پکیج هم تغییر می کند، برای همین در راهنمای خرید پکیج گرمایشی دیواری به این موضوع اشاره شده و توصیه شده است خریداران به آن توجه کنند.

 • اینکه محل نصب دستگاه باید کجا باشد هم در انتخاب نوع پکیج موثر است. بعنی قرار است اکسیژن مورد نیاز برای احتراق دستگاه از کجا تامین شود. تامین اکسیژن مورد نیاز روی فن دار بودن و بدون فن بودن پکیج اثر مستقیم می گذارد.

توجه به نوع آب و هوای شهر در راهنمای خرید پکیج گرمایشی دیواری

بر اساس اینکه در چه شهری و با چه نوع آب و هوایی زندگی می کنید باید نوع پکیج هم متفاوت باشد. در ایران معمولا ما سه نوع منطقه آب و هوایی داریم. مناطق معتدل و مرطوب که شهرهای شمالی هستند، مناطق گرم و خشک که شامل شهر تهران و مشهد و شهرهای کوهستانی است و در نهایت مناطق گرم و مرطوب که مربوط به شهرهای جنوبی می باشد در هر کدام از این مناطق باید پکیج گرمایشی مناسب با آب و هوا انتخاب شود تا دستگاه کارایی بهتری هم داشته باشد.

 

 

توجه به نوع ساختمان در راهنمای خرید پکیج گرمایشی دیواری

ساختمان ها به سه دسته تقسیم می شوند، ساختمان هایی که به دلیل استفاده از عایق و پنجره های دو جداره پرت حرارتی ندارند، ساختمان های معمولی که پنجره دو جداره نداشته و پرت حرارتی آنها هم معمولی است و در نهایت ساختمان هایی قدیمی که پرت حرارتی بالایی دارند. بر اساس نوع ساختمان و میزان پرت حرارتی باید نوع و ظرفیت پکیج گرمایشی متفاوت باشد.

توجه به جهت جغرافیایی ساختمان در راهنمای خرید پکیج گرمایشی دیواری

جهت جغرافیایی ساختمان ها در میزان نور جذب شده به ساختمان ها موثر است مثلا خانه ای که در انتهای یک ملک شمالی ساخته شده است در مقایسه با خانه ای که به سمت حیاط خانه جنوبی قرار دارد نور کمتری دریافت کرده و در نتیجه در زمستان سردتر خواهد بود و انرژی بیشتری برای گرم کردن آن نیاز است، در نتیجه باید بر اساس جهت جغرافیایی ساختمان ظرفیت و نوع پکیج گرمایشی هم تغییر کند.

توجه به فشار آب شهری راهنمای خرید پکیج گرمایشی دیواری

پکیج ها به فشار آب شهری در حدود یک تا سه بار نیاز دارند، برای همین قبل از خرید و نصب این دستگاه باید میزان فشار آب ساختمان چک شود تا نصب و استفاده از آن دچار مشکل نگردد.

سایر نکات ذکر شده در راهنمای خرید پکیج گرمایشی دیواری

برخی نکات دیگری که باید مصرف کنندگان قبل از خرید پکیج گرمایشی به آن توجه کنند شامل موارد ذیل است:

 • نوع دودکش و مسیر آن در انتخاب پکیج گرمایشی موثر است. اگر دودکش افقی باشد باید حتما از پکیج فن دار درآن ساختمان استفاده گردد تا خطری ساکنین را تهدید نکند.
 • اگر قرار است پکیج گرمایشی دیواری در بالکن نصب شود باید در جهتی قرار گیرد که در معرض باد و بوران نباشد.
 • در محل ها و مناطقی که ارتفاع از سطح دریا زیاد است بر اساس هر 600 متر ارتفاع بیشتر به میزان سی درصد از ظرفیت حرارتی دستگاه کاسته خواهد شد در نتیجه برای یک چنین محل هایی باید دستگاهی استفاده شود که ظرفیت مناسب داشته و بتواند آب گرم مورد نیاز و دمای لازم برای آن را تامین کند.
Posted on

راهنمای نصب کامل کولرگازی اسپیلت

راهنمای نصب کامل کولرگازی اسپیلت

برای نصب کولرگازی اسپیلت باید اصول و استانداردهای خاصی رعایت شود. هر کدام از اجزای این دستگاه نظیر پنل داخلی و خارجی و سایر قطعات روش نصب خاصی دارند که اگر رعایت نشود، می تواند به دستگاه آسیب وارد کند. در این مطلب ما قصد داریم در خصوص راهنمای نصب کامل کولرگازی اسپیلت توضیحاتی ارائه دهیم.

نصب پنل داخلی در راهنمای نصب کامل کولرگازی اسپیلت

 • اولین نکته برای نصب پنل داخلی کولرگازی اسپیلت اینکه باید حتما یک جای مناسب روی دیوار داخلی فضای مورد نظر برای آن تعیین شود. مکان تعیین شده نباید در معرض نور مستقیم خورشید بوده و البته در جاهایی که امکان نشت گاز و گوگرد و غبار موجود دارد نباید نصب گردد.
 • برای نصب پنل داخلی در راهنمای نصب کامل کولرگازی اسپیلت گفته شده باید حتما در اطراف آن 10 تا 15 سانتی متر فضای خالی وجود داشته باشد. اطراف یعنی در سه جهت بالا، چپ و راست و از پایین تا سطح زمین هم باید به اندازه 2.30 متر فاصله داشته باشد.

 

 • پنل داخلی کولر گازی باید حداقل به اندازه یک متر از آنتن تلویزیون، رادیو و آیفون و تلفن دور بوده چون نویز و امواج صادر شده از این وسایل می تواند به سیستم داخلی دستگاه آسیب وارد نماید.
 • در راهنمای نصب کامل کولرگازی اسپیلت آمده است، دیوار باید تحمل وزن دستگاه را داشته و به اندازه کافی محکم باشد.

اجرای صفحه نصب در راهنمای نصب کامل کولرگازی اسپیلت

 • صفحه نصب ابزاری است که روی دیوار قرار داده می شود تا کولر گازی روی آن قرار بگیرد. صفحه نصب باید به طور کامل ایمن سازی شود.
 • برای اینکه در مورد ایمن سازی صفحه نصب اطمینان حاصل شود حتما در جهت افقی و عمودی باید برابر بوده و تراز شده باشد.
 • در مرحله بعد برای نصب دستگاه باید با استفاده از مته برای محل پیچ ها سوراخ درست کرده و دقیقا در همان محل ها هم پیچ ها و دستگاه را قرار دهید.
 • برای نصب دستگاه باید در محل سوراخ ها رول پلاک بگذارید و بعد پیچ ها را داخل آن قرار دهید تا ایمن سازی به درستی انجام شود.

طریقه نصب لوله در دستگاه راهنمای نصب کامل کولرگازی اسپیلت

برای اجرای لوله دستگاه باید بهترین محل برای درست کردن سوراخ به فضای بیرون را در فضای خالی براکت پیدا کنید. برای این کار فاصله و طول لوله برای اتصال به فضای خارجی در نظر گرفته شود. سوراخ ذکر شده باید قطر هفت و نیم سانتی متر داشته باشد. نکته مهم در ایجاد این سوراخ اینکه جهت اجرای شیب مناسب برای تخلیه لوله حتما باید شیب لوله و سوراخ رو به پایین در نظر گرفته شود تا محتویات لوله برگشت نخورده و به راحتی تخلیه گردد. در نهایت اینکه باید یک فلنج انعطاف پذیر داخل سوراخ قرار گیرد.

اجرا و بررسی اتصالات الکتریکی در راهنمای نصب کامل کولرگازی اسپیلت

در این مورد باید ابتدا پنل جلویی روکش و یا کاور آن را بردارید و بعد بررسی نمایید کابل های برق به پایه های پیچ وصل شده باشند. این نحوه نصب باید مطابق با نمودارهایی باشد که در راهنمای نصب کامل کولرگازی اسپیلت آمده است و تناقضی بین این دو دیده نشود.

اجرای لوله ها در  راهنمای نصب کامل کولرگازی اسپیلت

در این مرحله باید لوله کشی از سوراخی که به بیرون ایجاد شده است، صورت گیرد. برای اینکه دستگاه در نهایت کیفیت کار کند بهتر است لوله ها در هیچ جایی خم شدگی نداشته باشند. در ادامه اجرای لوله ها باید یک لوله پی وی سی را به طول 6 سانتی متر به طوری که از طول سطوح داخلی و خارجی کوتاه تر باشد، برش دهید. در ادامه درپوش لوله را در انتهای آن قرار داده و لوله را از سوراخی که به بیرون ایجاد کرده اید، عبور داده و خارج کنید.

 

 

کاری که مرحله بعد در اجرای لوله ها در راهنمای نصب کامل کولرگازی اسپیلت باید انجام دهید اینکه لوله مسی و لوله تخلیه و کابل برق را به هم وصل کرده و برای این کار از چسب برق استفاده کنید. اتصال لوله به واحد داخلی مهم است تا نشتی آب نداشته باشد برای اطمینان از این موضوع حتما با آچار آن را محکم نمایید. بعد از همه این مراحل باید لوله تخلیه آب را به پایه واحد داخلی کولرگازی نصب نمایید و در نهایت مطمئن شوید که شیب لوله تخلیه آب مناسب بوده و آب در محل مناسبی تخلیه خواهد شد.

Posted on

ساخت نازکترین پنل های خورشیدی درکشور چین

ساخت نازکترین پنل های خورشیدی درکشور چین

پنل خورشیدی  یا سیستم فتوولتائیک (PV) سازه ای است که با دریافت انرژی خورشید، الکتریسیته تولید کرده و قابل استفاده برای انواع مصارف تجاری و مسکونی می باشد. انرژی تابشی حاصل از نور خورشید در حدود 6000 برابر کل مصرف سالیانه انرژی توسط ساکنین زمین است. لذا اهمیت استفاده از این منبع تجدید پذیر روز به روز بیشتر احساس می شود. به دلیل ارزان و در دسترس بودن سوخت های فسیلی، تا همین اواخر توجه چندانی به انرژی های تجدید پذیر به خصوص انرژی خورشیدی نمی شد. اما امروزه به دلیل کمبود و تمام شدن منابع سوخت های فسیلی و گران شدن آن، بسیاری از کشورهای پیشرفته در حال گسترش تکنولوژی استفاده از انرژی های تجدیدپذیر هستند. انرژی خورشید نسبت به دیگر انرژی های تجدید پذیر بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. زیرا دانشمندان به تازگی عنوان کرده اند که بهره برداری زیاد از انرژی های تجدید پذیر مانند باد ممکن است سبب تغییرات اقلیمی و افزایش گرمایش زمین شود. البته این موضوع در مورد انرژی های خورشیدی صدق نمی کند. لذا کشورهای پیشرفته در حال جایگزینی کامل انرژی خورشیدی بجای سوخت های فسیلی برای تولید انرژی برق هستند.

 

 • سیستم فتوولتائیک

اولین بار پدیده فتوولتائیک توسط یک فیزیکدان فرانسوی به نام Alexandre-Edmond Becquerel  کشف شد. البته اولین سلول خورشیدی که از جنس سلنیوم بود، توسط یک مهندس برق آمریکایی اهل نیویورک به نام Charles Edgar Fritts ساخته شد که شباهت زیادی به سلول های پنل خورشیدی امروزی داشت.

 • نحوه عملکرد پنل خورشیدی

پنل خورشیدی از سلول های خورشیدی و دومین عنصر فراوان زمین، یعنی سیلیکون تشکیل شده و نیمه رسانا می باشد. البته به دلیل مراحل ساخت و خالص سازی سیلیکون، قیمت آن بالا است. زمانی که نور خورشید به سلول های فتوولتائیک پنل خورشیدی می تابد، اختلاف پتانسیلی بین دو الکترود منفی و مثبت ایجاد شده و جریانی بین آن دو ایجاد می شود. اجزای سیستم فتوولتائیک عبارتند از پنل، اینورتر، ماژول پنل خورشیدی، باتری، ردیاب خورشیدی و سیم کشی اتصالات.

در واقع پنل خورشیدی از یک پنل آب گرم خورشیدی، یا ماژول فتوولتائیک و یا مجموعه ای از ماژول های PV خورشیدی است که روی یک سازه الکتریکی نصب شده و به دسته ای از سلول های خورشیدی متصل است. پنل های خورشیدی در ابعاد بزرگ برای تولید انرژی برق در ساختمان های تجاری و مسکونی بزرگ به کار می رود.

ماژول هایی که برای ساخت یک پنل خورشیدی به کار می­روند، توسط توان خروجی DC درجه بندی می شوند و انواع آن از 100 الی 320 وات می باشد. راندمان پنل های خورشیدی حداکثر تا 19% می باشد. به عبارت دیگر یک ماژول به تنهایی مقدار توان محدودی را تولید می کند. به همین دلیل است که پنل های خورشیدی دارای ماژول های چندگانه هستند.

مزایای پنل خورشیدی

 • عدم نیاز به تامین سوخت
 • نصب آسان و سریع
 • عدم نیاز به مراقبت و نگهداری های دوره ای
 • عمر بالای تجهیزات (بیش از 20 سال) و عدم از دست دادن کیفیت طی کارکرد در سال­های متوالی
 • امکان طراحی در سایز های مختلف و مورد نیاز
 • کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و CO2
 • تحمل دمای بالا و مقاوم در برابر آب و تشعشعات فرابنفش
 • کاهش میزان آلودگی هوا
 • حفظ منابع تجدید ناپذیر

مهمترین کاربردهای پنل خورشیدی

 • تامین انرژی الکتریسیته مناطق دورافتاده از امکانات شهری
 • تامین انرژی حصار الکتریکی
 • تامین انرژی سیستم مخابراتی از راه دور
 • تامین انرژی پمپ آب
 • تامین انرژی تاسیسات تصفیه آب
 • تامین انرژی سیستم تهویه هوای استخرها
 • تامین انرژی مورد نیاز ماهواره ها و سازه های فضایی

 

 

یکی از جدید ترین انواع پنل خورشیدی توسط یک شرکت چینی به نام sunflare ساخته شده است که ضخامتی در حدود میکرومتر داشته و به راحتی  امکان نصب روی هر سطحی وجود دارد. طراحی و ساخت این پنل خورشیدی 16 سال زمان برده است. نسل جدید پنل خورشیدی از مس، گالیوم، ایندیوم و سلندید تشکیل شده است. ضریب تبدیل انرژی این پنل 10% بیشتر از مدل های قبل بوده و از همه مهمتر 65% وزن کمتری دارد. از دیگر مزایای پنل خورشیدی جدید، انعطاف پذیری آن است. همچنین در ساخت آن از شیشه استفاده نشده است؛ لذا احتمال شکسته شدن و مشکلات این چنین برطرف شده است. در حال حاضر این پنل خورشیدی در آمریکا و کشورهای اروپایی استفاده می شود.

 

Posted on

آموزش اصولی سرویس کولر آبی

آموزش اصولی سرویس کولر آبی

کولرهای آبی وسایل سرمایشی محبوبی هستند که در بسیاری از خانه ها و مکان های اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرند و با وجود ظهور انواع جدید و مدرن سیستم های خنک کننده هنوز مورد استفاده قرار گرفته و محبوبیت سابق خود را حفظ کرده اند برای همین ما در این مطلب قصد داریم در خصوص آموزش اصولی سرویس کولر آبی توضیحاتی ارائه دهیم تا کاربرانی که از این دستگاه استفاده می کنند، اطلاعات اولیه در این مورد داشته باشند. در واقع آموزش اصولی سرویس کولر آبی به شما کمک می کند کولر با کیفیت بهتر و بادوام تری داشته باشید ضمن آنکه هزینه های تعمیرات و نگهداری کمتری هم پرداخت خواهید کرد.

 

 

مزایای آموزش اصولی سرویس کولر آبی

در بحث آموزش اصولی سرویس کولر آبی یکسری مزایایی وجود دارد که کاربران اگر این کار را یاد بگیرند، می توانند از این مزایا بهره مند شوند. سرویس اصولی کولر آبی باعث می شود، عمر و ماندگاری دستگاه افزایش پیدا کرده و هزینه های تعمیرات و نگهداری آن هم کاهش پیدا کند. ضمن آنکه این کار باعث کاهش مصرف آب و برق هم خواهد شد و استفاده از این دستگاه را مقرون به صرفه تر خواهد کرد. بنابراین توصیه می شود در مطلب آموزش اصولی سرویس کولر آبی با ما همراه باشید.

مراحل آموزش اصولی سرویس کولر آبی

 • در آموزش اصولی سرویس کولر آبی گفته می شود که باید قطعات و اجزای خراب دستگاه و یا نیم سوز شده به موقع تعمیر و یا اینکه تعویض شوند تا خرابی دستگاه به قسمت های دیگر گسترش پیدا نکند. ضمن آنکه خراب بودن برخی قطعات می تواند باعث اتصالی برق شده و یا باعث برق گرفتگی هم بشود. بنابراین اولین قدم در آموزش اصولی سرویس کولر آبی بازدید دوره ای از قسمت های مختلف دستگاه خواهد بود و در صورت مشاهده خرابی و یا پوسیدگی محل مورد نظر مورد تعمیر قرار بگیرد.
 • دومین قدم در آموزش اصولی سرویس کولر آبی تعویض پوشال ها است. پوشال ها به دلیل اینکه همیشه مرطوب هستند، می توانند محل مناسبی برای رشد قارچ ها و باکتری ها باشند و در ضمن دمیدن هوا به داخل فضای مورد نظر این قارچ و باکتری ها را هم به ناحیه تنفسی کاربران منتقل نمایند. بنابراین بهتر است، هر سال یکبار پوشال ها تعویض گردند.

 

بررسی یاتاقان ها در آموزش اصولی سرویس کولر آبی

 • مرحله بعدی در آموزش اصولی سرویس کولر آبی روغن کاری یاتاقان ها است که باعث می شود دستگاه بدون صدا و با کیفیت بیشتری کار کند.

 

 

 • در مرحله بعد به سوپاپ شناور نگاهی بیندازید و مطمئن باشید که به هم نچسبیده باشند در این صورت باید شناور تمیز شود. در بیشتر موارد مشکل چسبیدن شناور به خاطر جرم املاح آب است که با تمیز کردن مشکل برطرف می شود در غیراین صورت باید عوض شود.

 

 

 • یکی از اجزای کولر آبی تسمه الکتروموتور است که نباید شل شود در آموزش اصولی سرویس کولر آبی گفته شده که تسمه الکتروموتور را هر چند وقت یکبار برسی کنید و در صورتی که به اندازه کافی سفت و سالم نبود و زیاد حرکت می کرد باید تعویض شود.

 

 

تمیز کردن کف کولر در آموزش اصولی سرویس کولر آبی

 • یکی از کارهایی که باید در مراحل آموزش اصولی سرویس کولر آبی انجام دهید، تمیز کردن قطعات و کف کولر است. کولر آبی وقتی به مدت طولانی استفاده شود جرم گرفته و کف آن هم کثیف می شود بنابراین برای حفظ کارکرد مناسب دستگاه باید قطعات و کف آن هم از جرم تمیز شوند. این کار را باید وقتی دستگاه خاموش است و برق آن قطع شده است، انجام دهید تا خدایی نکرده دچار برق گرفتگی نشوید.
 • یکی از کارهایی که باید حتما انجام شود، تنظیم شناور است که باید در فشار مناسب و ارتفاع کافی باشد با بررسی دوره ای کولر می توانید این موضوع را چک کرده و در صورت وجود مشکل آن را برطرف نمایید.

 

 

رفع لرزش کولر در آموزش اصولی سرویس کولر آبی

 • اگر کولر دچار لرزش شده است کاری که آموزش اصولی سرویس کولر آبی به شما می گوید این است که برزنت های دستگاه را بررسی کنید و از سالم بودن آنها مطمئن شوید.
 • اگر کولر در ضمن کار صدای زیادی تولید می کند، ممکن است تسمه و یا پولی آن دچار ایراد شده باشد که باید در این مواقع تسمه و پولی را بررسی کرده و ایراد آن را رفع نمایید.

 

 

 • آخرین و مهمترین قسمتی که در آموزش اصولی سرویس کولر آبی مطرح می شود، بررسی موتور های کولر است. کولر آبی دو موتور دارد که یکی موتور دینام و دیگری موتور پمپ آب است. اگر گردش هوا و آب در دستگاه به خوبی انجام نشود به این دو موتور آسیب وارد خواهد شد بنابراین باید در بررسی دوره ای دستگاه گردش درست هوا و آب را در نظر داشته باشید.
Posted on

تفاوت پکیج دیواری و پکیج زمینی چیست

تفاوت پکیج دیواری و زمینی چیست؟

پکیج های دیواری و زمینی امروزه به عنوان دستگاهی برای تامین آب گرم و همچنین گرم کردن هوای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. اما در کل این دو نوع دستگاه تفاوت هایی با هم دارند که در ذیل به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 

تفاوت پکیج دیواری و پکیج زمینی

پکیج ها در مقایسه با سایر دستگاههای دیگر که کار مشابه انجام می دهند، صدای کمتری تولید کرده و در کنار آن نوسانات گرم و سرد شدن و یا تغییرات دمای آب در آنها کمتر است. یعنی آب به شیب یکنواخت تری گرم می شود. همین ویژگی در این دستگاه باعث شده است، محبوبیت زیادی به خصوص برای ساختمان های مسکونی داشته باشد. ضمن آنکه این دستگاه ها در فضای کمتر و کوچکتری قابل نصب هستند و به خصوص در دنیای امروز که آپارتمان ها و ساختمان ها کوچکتر شده اند و فضا کمتر است این ویژگی به عنوان یک مزیت مهم شناخته می شود. موارد گفته شده در واقع مشترکات پکیج دیواری و زمینی بودند اما این دو دستگاه تفاوت هایی هم دارند و ما در ادامه به تفاوت پکیج دیواری و زمینی اشاره می کنیم:

 

 • اولین تفاوت پکیج دیواری و زمینی این که در محل ها و ساختمان هایی که نیاز به تولید گرمای بیشتری است، استفاده از پکیج زمینی بهتر و مقرون به صرفه تر بوده و گرمای مناسب و مورد نیاز فضا را هم تولید خواهد کرد.
 • پکیج های زمینی مخزن کویل دار یا مخزن ذخیره آب دارند و این تفاوت پکیج دیواری و زمینی در هنگام قطع آب یا نوسانات فشار آب بسیار مهم جلوه خواهد کرد.
 • پکیج های زمینی برای ساختمان ها و خانه های چند طبقه مناسب تر هستند. در ویلاها و خانه ها با مساحت زیاد هم استفاده از نوع زمینی مقرون به صرفه تر بوده و کاربردی تر است. در واقع محل استفاده تفاوت پکیج دیواری و زمینی محسوب می شود.

 

 

محل نصب تفاوت دیگر پکیج دیواری و زمینی

 • تفاوت پکیج دیواری و پکیج زمینی به این خلاصه نمی شود. این دو دستگاه در محل نصب در ساختمان ها هم با هم متفاوت هستند. نوع زمینی این دستگاه را نمی توان در بالکن آپارتمان ها نصب کرد چون این نوع پکیج ها فن دار بوده و دستگاههای فن دار باید در فضاهای بسته نصب شوند و در معرض جریان باد و بوران قرار نگیرند. در مقابل پکیجهای دیواری برای نصب در بالکن و تراس ممنوعیت خاصی ندارند.
 • اجزای اصلی پکیج زمینی دیگ آب گرم و دیگ چدنی بوده که ظرفیت حرارتی آنها حداقل ۲۸ کیلو وات و حداکثر ۱۵۰ کیلو وات است. در ماقبل نوع دیواری مبدل حرارتی داشته و مخزن آبگرم در آنها تعبیه نشده است و ظرفیت حرارتی پایین تری هم دارند که بین ۱۸ تا ۳۲ کیلو وات است. برای همین گفته می شود، نوع زمینی برای خانه ها و ساختمان های بزرگ که نیاز به گرمای بیشتری دارند، مناسب تر است چون ظرفیت حرارتی بالاتری داشته و می توانند گرمای بیشتری تولید کنند.

 

 

 • تفاوت پکیج دیواری و زمینی در میزان فضای مناسب برای نصب هم دیده می شود. به طوری که نوع دیواری به فضای کمتری برای نصب نیاز داشته، برای همین در واحد های مسکونی آپارتمانی استفاده از آنها راحت تر است. نوع زمینی اما به فضای بیشتری برای نصب نیاز دارد و در مقابل می تواند آب گرم مورد نیاز چندین واحد و طبقه در ساختمان ها را تامین نماید.
 • تفاوت پکیج دیواری و زمینی در ابعاد آنها هم دیده می شود. نوع زمینی بزرگتر بوده و ابعاد بیشتری دارد. برای همین نمی توان آن را روی دیوار نصب کرد و باید داخل آشپزخانه نصب شود. در مقابل دستگاه دیواری کوچکتر است و به راحتی روی دیوار نصب میشود.

 

 

 • توصیه شده است، پکیج دیواری برای ساختمان ها با مساحت کم و کوچک و به لحاظ نیاز به تولید آب گرم در حد متوسط استفاده شوند تا مقرون به صرفه تر باشند.
 • در ساختمان های بزرگ مانند بیمارستان ها و مراکز تجاری و جاهایی که ساکنین زیادی دارد و متعاقب آن میزان آب گرم بیشتری هم لازم است، استفاده از نوع زمینی هم مقرون به صرفه تر بوده و هم نیازهای این فضاها را بهتر تامین کرده و نوسانات دمایی به حداقل می رسد و به دستگاه هم فشار وارد نمی شود.

در نهایت اینکه حتما قبل از خرید پکیج به تفاوت های نوع زمینی و دیواری آن توجه کرده و حتما متناسب با فضای مورد نظر خود نوع مطلوب تر را انتخاب کنید.